آدهانوم: رها کردن ویروس برای دستیابی به ایمنی گله ای غیراخلاقی است

به گزارش راه ساری، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت تاکید نمود اجازه دادن به گردش آزاد ویروس خطرناک کرونا که هنوز به خوبی شناخته شده نیست برای دستیابی به ایمنی گله ای، باعث ابتلا و مرگ های غیرضروری می گردد.

آدهانوم: رها کردن ویروس برای دستیابی به ایمنی گله ای غیراخلاقی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان دنیای بهداشت با تاکید بر این که استراتژی ایمنی گله ای با هنجار های اخلاقی مطابقت ندارد، گفت هرگز در طول تاریخ پزشکی از این استراتژی در برابر بیماری استفاده نشده است.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، آدهانوم در جلسه ای در ژنو گفت استفاده از راه چاره گردش آزاد ویروس در جوامع بشری غیرقابل قبول است. وی گفت: هرگز در تاریخ بهداشت عمومی از مصونیت گله ای به عنوان راه چاره پاسخ به یک شیوع آن هم از نوع همه گیری استفاده نشده است. این از نظر علمی و اخلاقی مسئله ساز است.

وی اضافه نمود: ما درباره ایمنی در مقابل کووید-19 شناخت کافی نداریم. گرچه اغلب افراد مبتلا شده در چند هفته اول ایمن می شوند، هنوز نامشخص است که این ایمنی چقدر قوی یا پایدار خواهد بود یا در افراد مختلف چه تفاوتی دارد. او در ادامه از نمونه هایی یاد کرد که افراد دو بار به این بیماری مبتلا شده اند.

مدیرکل این سازمان دنیای در ادامه گفت اغلب مردم در بیشتر کشور ها همچنان مستعد ابتلا به ویروس هستند. او سپس به مطالعاتی اشاره نمود که طبق آن ها کمتر از 10 درصد مردم دنیا به ویروس کووید-19 مبتلا شده اند و تاکید نمود: گردش بدون کنترل کووید-19 بین مردم باعث ابتلاها، رنج و مرگ غیرضروری می گردد.

آدهانوم گفت: ما تازه در حال درک عوارض طولانی مدت ابتلا به کووید19 هستیم. اجازه دادن به گردش آزاد یک ویروس خطرناک که به طور کامل از آن درک نداریم، غیراخلاقی است. این یک گزینه نیست.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12024

به "آدهانوم: رها کردن ویروس برای دستیابی به ایمنی گله ای غیراخلاقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدهانوم: رها کردن ویروس برای دستیابی به ایمنی گله ای غیراخلاقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید