آنکارا اطلاع داد؛ بی توجهی روسیه به درخواست ترکیه برای استفاده از حریم هوایی ادلب

به گزارش راه ساری، وزیر دفاع ترکیه با بیان اینکه گشت زنی های مشترک روسیه و ترکیه ممکن است دوباره شروع گردد تاکید نمود که مسکو به درخواست های آنکارا برای استفاده از حریم هوایی ادلب پاسخ نمی دهد.

آنکارا اطلاع داد؛ بی توجهی روسیه به درخواست ترکیه برای استفاده از حریم هوایی ادلب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه پنج شنبه شب در مصاحبه با شبکه سی ان ان ترک گفت که ترکیه و روسیه ممکن است دوباره گشت زنی مشترک در مناطق کاهش تنش در ادلب را شروع نمایند.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وی در پاسخ به سوالی درباره گزارشها از احتمال شروع دوباره این گشت زنیها اضافه نمود: همه اینها ممکن است انجام گردد. مهمترین چیز این است که توافق سوچی رعایت گردد. نظامیان ما در ادلب مذاکرات خوبی دارند و تماسها با روسیه بر سر ادلب ادامه خواهد یافت.

وزیر دفاع ترکیه متذکر شد، صحبتها درباره استفاده از حریم هوایی ادلب ادامه دارد. اگر روسیه مانع ایجاد نکند مسائل احتمال برطرف خواهد شد. هدف نهایی کا ایجاد یک رژیم آتش بس است.

آکار در ادامه تاکید نمود که طرف روسی درخواستهای ترکیه برای استفاده از حریم هوایی ادلب را برآورده نمی کند. ما به دنبال تقابل با روسیه نیستیم. مذاکرات ما درباره ادلب متوقف نمی گردد و ادامه خواهد داشت.

بعد از گذشت یک ماه از موفقیت های ارتش سوریه در استان های حلب و ادلب که منجر به آزادسازی بیش از 700 کیلومتر مربع شد، ترکیه به عنوان کشوری که از امضانمایندگان توافقات آستانه و سوچی در خصوص سوریه بوده و حامی معارضان و گروه های مسلح به شمار می رود، برای جبران انتقاد از عدم حمایت های خود از معارضان به اصطلاح میانه رو، روز پنج شنبه در محور نَیرب (30 کیلومتری مرکز استان ادلب) دست به عملیاتی علیه ارتش سوریه زد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه بعد از پیشرویهای ارتش سوریه در ادلب تهدید نموده بود که ترکیه ممکن است علیه سوریه دست به عملیات نظامی بزند.

روسیه به عنوان کشور ضامن توافقات آستانه و سوچی تأکید نموده است که عملیات های اخیر ارتش سوریه بعد از ناتوانی ترکیه در اجرای مفاد توافق سوچی بوده است و مسکو همچنان به حمایت های خود از دولت قانونی سوریه در جنگ علیه تروریسم ادامه می دهد.

ص

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

banoirane.ir: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8109

به "آنکارا اطلاع داد؛ بی توجهی روسیه به درخواست ترکیه برای استفاده از حریم هوایی ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا اطلاع داد؛ بی توجهی روسیه به درخواست ترکیه برای استفاده از حریم هوایی ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید