آیا سامانه پدافندی در سفارت آمریکا با موافقت بغداد مستقر شده است؟

به گزارش راه ساری، تحلیل گر عراقی خواستار شفاف سازی دولت عراق درباره نحوه استقرار سامانه پدافندی آمریکا در مقر سفارت این کشور در منطقه سبز شد.

آیا سامانه پدافندی در سفارت آمریکا با موافقت بغداد مستقر شده است؟

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، صباح العکیلی تحلیل گر امور امنیتی در عراق، در واکنش به اقدام سفارت آمریکا در بغداد مبنی بر آزمایش سامانه پدافندی خود، گفت که دولت مصطفی الکاظمی باید با شفافیت موضع خود را در قبال استقرار سامانه پدافندی در داخل سفارت آمریکا بیان کند و بگوید که آیا این امر با موافقت آن صورت گرفته یا خیر؛ زیرا چنین اقدامی با عرف دیپلماتیک در تضاد است.

وی در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: استقرار سامانه پدافندی پیشرفته در داخل سفارت آمریکا در بغداد یک امر نگران کننده است، زیرا سفارت یک مقر برای هیأت دیپلماتیک است نه یک پایگاه نظامی و وظیفه حمایت از امنیت آن برعهده دولت میزبان است.

العکیلی اضافه کرد: استقرار این سامانه و انجام مانور هایی این چنین، فضایی از نگرانی را در میان شهروندان به ویژه ساکنان شهر های اطراف منطقه سبز بغداد ایجاد می کند؛ لذا دولت باید به طور شفاف توضیح داد که آیا استقرار این سامانه دفاعی موشکی در داخل سفارت آمریکا با موافقت آن صورت گرفته یا خیر.

پیشتر میثاق ابراهیم نماینده ائتلاف الفتح عراق گفته بود: اقدام سفارت آمریکا در آزمایش سامانه پدافندی بدون اطلاع دولت مرکزی بیانگر ضعف دولت مصطفی الکاظمی است.

رسانه های عراق عصر شنبه از اقدام سفارت آمریکا در بغداد در آزمایش و راه اندازی سامانه دفاع هوایی در منطقه سبز بغداد که منطقه ای دیپلماتیک است، خبر دادند. این اقدام آمریکایی ها اعتراض طیف ها و گروه های عراقی را در پی داشت.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10348

به "آیا سامانه پدافندی در سفارت آمریکا با موافقت بغداد مستقر شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سامانه پدافندی در سفارت آمریکا با موافقت بغداد مستقر شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید