احیای اکوسیستم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت

به گزارش راه ساری، همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و مجمع ایران نوشت باعث رونق فراوری نوشت افزار داخلی و احیای این اکوسیستم شده است.

احیای اکوسیستم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب گفت: شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی به عنوان یکی از واحد های مشارکتی بنیاد برکت باعث تسهیل و افزایش فراوری نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی شده است.

هادی جوهری اضافه کرد: این واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه گذاری، تامین اقتصادی، اخذ تسهیلات، بازاریابی، ایجاد شبکه فروش و تسهیل گری باعث شتاب دهی فراوری و رونق اکوسیستم نوشت افزار ایرانی شده است.

وی با تاکید بر احیای واحد های فراوریی نوشت افزار ایرانی گفت: سال گذشته 150 کارگاه فراوری نوشت افزار ایرانی به همت بنیاد برکت تشکیل و احیا شد. این کارگاه ها با دریافت تسهیلات، تغییرات ساختاری در خود ایجاد نموده و به چرخه فراوری بازگشته اند.

جوهری توضیح داد: این کارگاه ها امسال علاوه بر افزایش فراوری، بر ساخت محصولاتی که پیش تر از خارج کشور وارد می شد مانند روان نویس تمرکز نموده اند.

معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اعلام کرد: شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی به شکل مستقیم در فرآیند فراوری نوشت افزار ایرانی مشارکت نمی نماید و نوعی تسهیل گری را انجام می دهد.

جوهری ادامه داد: بنیاد برکت از ابتدای سال گذشته اقدام به مشارکت با شرکت شتاب دهنده کارآفرینی اجتماعی نموده است. این شرکت بعلاوه با بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان امام هم همکاری هایی دارد.

به گفته معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد کارآفرینی اجتماعی را به وسیله برگزاری رویداد های مختلف دنبال می نماید.

وی تاکید نمود: برگزاری رویداد هایی مانند مشق احسان فرآیند تسهیل گری و شتاب دهی را در اکوسیستم نوشت افزار ایرانی تسریع می نماید و باعث افزایش فراوری در این حوزه می گردد.

جوهری از ادامه فرایند حمایت و احیای کارگاه های فراوری نوشت افزار ایرانی در امسال اطلاع داد و گفت: بعلاوه حفظ و افزایش فراوری کارگاه های احیا شده در سال گذشته در دستور کار است.

معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت در انتها اعلام کرد: تعدادی از کارگاه های نوشت افزار ایرانی که به وسیله بنیاد برکت احیا شده اند اقدام به صادرات محصولات خود به کشور های منطقه نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14374

به "احیای اکوسیستم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای اکوسیستم نوشت افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید