ارائه خدمات لیزینگی به شرکتهای خریدار محصولات دانش بنیان

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، دکتر سیاوش ملکی فر دشب گذشته ر آخرین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو، اظهار کرد: هدف و چشم انداز صندوق نوآوری و شکوفایی این است که واحدهای صنعتی کشور را به یک شبکه پویا، نوآور و خلاق از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مجهز کند. غول های صنعتی کشور باید با شبکه هوشمند، خلاق و نوآور حمایت شوند.

ارائه خدمات لیزینگی به شرکتهای خریدار محصولات دانش بنیان

وی ادامه داد: ساماندهی و پویایی این شبکه حول شرکت های بزرگ احتیاجمند اقدامات گوناگونی است که تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از این اقدامات است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: همچنین تسهیلات لیزینگ و استصناع که (نوعی خدمات صندوق است) نیز وجود دارد که در چنین رویدادهایی بسیار کارآمد خواهد بود.

ملکیفر اضافه کرد: در این حوزه صندوق نوآوری به شرکت هایی که محصولات شرکت های دانش بنیان را خریداری نمایند تا 70 درصد قیمت تمام شده محصولات را وام با نرخ 9 درصد و با دوره بازپرداخت دو ساله اعطا می نماید؛ این تسهیلات به فروش بیشتر محصولات شرکت های دانش بنیان یاری خواهد نمود.

وی گفت: شرکتهای دانش بنیان که می خواهند محصولات خود را به شرکتهای غیر دانش بنیان بفروشند صندوق می تواند به عنوان یک نهاد حمایتی تسهیلات لیزینگی به مشتری ارایه می نماید.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: کافی است مشتری یا همان شرکت غیر دانش بنیان خریدار، 30درصد ازمبلغ قرارداد را به شرکت دانش بنیان بدهد؛ صندوق هفتاد درصد مابقی را به شرکت دانش بنیان ارایه می دهد.

وی ادامه داد: صندوق نوآوری و شکوفایی این هفتاد درصد را با بهره 9درصد از مشتری طی دو سال دریافت می نماید.

ملکیفر با بیان اینکه در همه حوزه ها چنین تسهیلاتی ارایه می گردد، اضافه کرد: با برگزاری این رویداد در صدد هستیم که در حوزه صنعت خودرو نیز چنین تسهیلات لیزینگی را به شرکت های خریدار در حوزه صنعت خودرو ارائه کنیم.

وی گفت: در این سه روز 126 احتیاج واحدهای صنعتی خودروساز و 9 دستاورد فناورانه ارایه شد، علاوه بر این 110 تفاهم نامه و قرارداد در پی برگزاری 270 جلسه B2B میان شرکت ها منعقد شد.

ملکیفر عنوان نمود: همچنین در این رویداد 404 نفر از 226 شرکت دانش بنیان، 360 نفر از 228 غیر دانش بنیان و 90 نفر از سایر نهادها ثبت نام کردند که آمار کلی ثبت نام نمایندگان به 854 نفر رسید.

دکترعلی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: تسهیل گری برای ارتباط شرکتهای دانش بنیان و بخش های صنعتی از وظایف ما است.

وی خطاب به شرکتهای دانش بنیان اضافه کرد: امیدوارم که مساله اقتصادی، آخرین مشکل شرکت های دانش بنیان باشد؛ از همین رو اگر فکر می کنید در برقراری ارتباط با شرکت های بزرگ صنعتی، احتیاج به تسهیل گری صندوق نوآوری وجود دارد، حتما ما را در جریان قرار دهید، چرا که مهمترین هدف صندوق نوآوری و شکوفایی برقراری ارتباط میان شرکت های بزرگ صنعتی و شرکت های دانش بنیان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5774

به "ارائه خدمات لیزینگی به شرکتهای خریدار محصولات دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات لیزینگی به شرکتهای خریدار محصولات دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید