اردکانیان: 4 میلیون مشترک مشمول تخفیف 100درصدی دربخش آب هستند

به گزارش راه ساری، تهران (پانا) - وزیر نیرو در شرح مصوبه دولت برای رایگان شدن قبض آب برای کم مصرف ها، گفت پیش بینی ما این است که در بخش آب و در شرایط فعلی حدود 4 میلیون مشترک در سطح کشور مشمول کم مصرفی هستند که امید است به این تعداد اضافه گردد.

اردکانیان: 4 میلیون مشترک مشمول تخفیف 100درصدی دربخش آب هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان روز چهارشنبه در گفت و گویی درباره مصوبه امروز ه یات دولت با موضوع اصلاح الگوی مصرف و تشویق مشترکان کم مصرف آب اضافه کرد: طبیعتا گروه هدف ما پرمصرف ها هستند و این مشترکان را با روش هایی که آموزش آنها در فرصت 6 ماهه موجود از جمله با نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام آغاز شده، تشویق به مدیریت مصرف در بخش برق خواهیم کرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه، تبلیغ خوبی هم شده و مردم هم استقبال خوبی کردند، با اشاره به اجرایی شدن مصوبه برق از اول آبان، گفت: گزارش 45 روزه عملکرد در این بخش از 18 میلیون قبض صادر شده، حاکی از آن است که نسبت به آمار سال گذشته پر مصرف ها 13 درصد کاهش یافته و تعداد کم مصرف ها هم حدود 3.5 درصد افزایش داشته است .

اردکانیان ادامه داد: برای کم مصرف ها که طبق تعریف و مصوبه موجود، مصرف آنها تا یک سوم الگوی مصرف در مناطق مختلف است، قبض برق صفر صادر می گردد. در خصوص آب هم که در دولت تصویب شد به همین گونه عمل گردد.

وی ادامه داد: در بخش برق به دلیل ارتباطی که ایران با کشورهای همسایه دارد می توانیم با هزینه سنگینی در روز مبادا انرژی مورد احتیاج را تامین کنیم ولی در خصوص آب اینگونه نیست.

اردکانیان گفت: آبی که با کیفیت شرب فراوری شده و در اختیار مردم به ویژه در بخش خانگی قرار می گیرد باید به دقت مورد مصرف قرار گیرد و این مصرف صرفا برای شرب و بهداشت باشد.

وی گفت: امیدواری زیادی وجود دارد که بعد از چند ماه و در انتها سال گزارش دقیقی از کاهش پر مصرف ها در هر دو بخش آب و برق ارائه گردد.

اردکانیان گفت: آمادگی داریم که از زمان دریافت مصوبه هیات وزیران که اوایل هفته آینده است، ظرف حداکثر 10 روز دستورالعمل اجرایی آن را به شرکت ها در استان ها اعلام کنیم، برنامه ما این است که از اول دی ماه مصوبه اجرایی گردد.

هیات دولت در جلسه امروز با پیشنهاد وزارت نیرو درخصوص اصلاح الگوی مصرف و تشویق مشترکان کم مصرف آب موافقت کرد.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13209

به "اردکانیان: 4 میلیون مشترک مشمول تخفیف 100درصدی دربخش آب هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردکانیان: 4 میلیون مشترک مشمول تخفیف 100درصدی دربخش آب هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید