از ابتدای امسال تاکنون 75 درصد از درآمد های مالیاتی در کشور وصول شده است

به گزارش راه ساری، رئیس سازمان امور مالیاتی گفت:طبق آخرین جمع بندی تا پایان تیر ماه امسال 75 درصد از درآمد های مالیاتی مورد نظر برای این مدت در کشور وصول شده است.

از ابتدای امسال تاکنون 75 درصد از درآمد های مالیاتی در کشور وصول شده است

به گزارش خبرنگار از ، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در جمع اصحاب رسانه گفت: از آنجا که این سازمان موارد مربوط به معوقات مالیاتی فراوان از بخش تولیدی و غیر تولیدی در اختیار دارد، برای کاهش حجم معوقات از روز یکشنبه هفته آینده بخشنامه سراسری مبنی بر بخگرددگی جرایم معوقات مالیاتی برای بخش های تولیدی و غیرتولیدی کشور صادر می گردد.

او شرح داد:این بخگرددگی در صورتی لحاظ می گردد که بخش تولیدی و غیرتولیدی معوقات مالیاتی خود را تا انتها شهریور ماه امسال پرداخت نمایند یا دستکم ترتیب زمان بندی پرداخت آن ها را مشخص نمایند.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: در صورت تحقق این شروط، بخگرددگی جرایم معوقات مالیاتی برای بخش تولیدی 100 درصد و برای بخش غیرتولیدی نرخ دیگری خواهد داشت.

پارسا اضافه کرد: بخشنامه های صادر شده باید واضح و به دور از برداشت های سلیقه ای باشد لذا در حوزه مالیات مجموعه قوانین و مقررات به گونه ای است که سطوح مختلف تصمیم گیری و اختیارات در آن وجود دارد بنابراین از قوانین مالیاتی برداشت های متفاوت صورت نمی گیرد بلکه اختیارات متفاوت است.

او شرح داد: مجموعه قوانین و مقررات در حوزه مالیات بسیار زیاد و پیچیده است بنابراین سازمان امور مالیاتی در تلاش برای تجمیع حوزه مقررات مالیاتی و سهل و روان سازی آنهاست.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: پیش نویس مالیات بر عایدی سرمایه نیز توسط سازمان امور مالیاتی تهیه شده و به وزارت مربوطه ارسال شده بود که برای انجام اصلاحات لازم به این سازمان برگردانده شد و این اصلاحات تا انتها مرداد ماه به اتمام می رسد.

پارسا اضافه کرد: زیرساخت های مربوط به اختصاص مالیات به خانه های خالی هنوز فراهم نشده که در این راستا قرار است سامانه ای با عنوان املاک توسط وزارت مسکن تا انتها امسال راه اندازی گردد و پس از آن بستر اخذ مالیات از خانه های خالی فراهم می گردد.

/ ز.م

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3939

به "از ابتدای امسال تاکنون 75 درصد از درآمد های مالیاتی در کشور وصول شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ابتدای امسال تاکنون 75 درصد از درآمد های مالیاتی در کشور وصول شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید