از طرح های اشتغالزای شیلات حمایت می کنیم

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خوزستان فرماندار ماهشهر گفت: اسکله صیادی بندر امام از شرایط نامطلوبی برخوردار بود اما کمتر از 6 ماه به همت رییس سازمان شیلات کشور شرایط خوبی پیدا کرد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

از طرح های اشتغالزای شیلات حمایت می کنیم

محسن بیرانوند امروز، 16 بهمن ماه در مراسم افتتاح اسکله صیادی بندر امام خمینی (ع) اظهار کرد: با همت دکتر خون میرزایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات کشور و حمایت های شورای راهبردی استان، شرایط این اسکله متعادل شد.

به گزارش خبرنگاران، وی بیان نمود: اسکله صیادی بندر امام از شرایط نامطلوبی برخوردار بود اما کمتر از 6 ماه به همت رییس سازمان شیلات کشور شرایط خوبی پیدا کرد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم. انشاالله برای تکمیل اسکله حمایت می کنیم تا به هدف مورد نظر که برطرف مسائل جامعه صیادی است، برسیم.

فرماندار ماهشهر توضیح داد: در جلسات آینده، شیلات طرحی را در زمینه اشتغالزایی ارائه دهد تا آن را در دستور کار قرار دهیم و اعتبار لازم را مصوب کنیم.

وی اعلام نمود: معیشت مردم شهرستان بندر ماهشهر قبل از ایجاد صنعت، در حوزه صیادی بود اما نمی توانیم بگوییم این صنعت برای ما خیر و برکت نداشته است.

این مقام مسئول عنوان نمود: در کنار ایجاد صنعت، قطعاً یک سری مسائل هم برای شهرستان بوجود آمده است ولی در مجموع این آمادگی را برای حمایت از شیلات جهت تصویب طرح های اشتغالزا داریم.

عادل دریس، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان هم در این مراسم اظهار کرد: قبلا زیرساخت های لازم در حوزه صید ضعیف بود اما طی سال های اخیر توجه ویژه ای به این حوزه شده است.

وی بیان نمود: اسکله ها در سال های اخیر در تقویت ذخایر آبزیان نقش مهمی داشته اند و این خود در معیشت جامعه صیادی موثر است.

وی اضافه نمود: کوشش مجموعه شهرستان این است که مشاغل سنتی و با برکت، احیا و حرفه های جدید ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7858

به "از طرح های اشتغالزای شیلات حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از طرح های اشتغالزای شیلات حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید