اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات حراج اوراق دولتی فردا

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: بانک مرکزی در اطلاعیه ای توضیحاتی درباره حراج اوراق دولتی فردا ارائه کرد. این بانک اعلام نمود: علاوه بر بانک ها، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه و شرکت های تامین سرمایه نیز می توانند در حراج اوراق دولتی یکشنبه شرکت نمایند.

اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات حراج اوراق دولتی فردا

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه روز چهارشنبه 7 خردادماه 1399 در مورد برگزاری اولین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی توسط کارگزاری بانک مرکزی، به اطلاع می رساند علاوه بر بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تأمین سرمایه نیز می توانند در این حراج شرکت کنند و سفارش های خرید خود را تا ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه 11 خردادماه به وسیله سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند. لازم به توضیح است که بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی می توانند سفارش های خرید خود را تنها در یکی از سامانه های بازار بین بانکی یا مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ارسال کنند.

اوراق منتشر شده از نوع مرابحه عام، کوپن دار با نرخ سود 15 درصد سالانه و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) به توضیح جدول زیر می باشند:

بانک مرکزی سفارشات دریافت شده را برای تصمیم گیری به وزارت امور مالی و دارایی ارسال می نماید و وزارتخانه مزبور، حداکثر تا انتها وقت اداری روز بعد، نسبت به معین سفارش های برنده به وسیله معین کردن حداقل قیمت پذیرفته شده در سازوکار حراج اقدام می کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان به قیمت یکسان انجام می گردد.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9627

به "اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات حراج اوراق دولتی فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات حراج اوراق دولتی فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید