اعتبار 1660میلیاردی تخصیص یافته به بیمه سلامت، برای مقابله با کرونا نیست

به گزارش راه ساری، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه 1660 میلیارد تخصیص اعتبار این سازمان از بودجه سال 98 اجرا شده است، گفت: طبیعی است که بیمارستان هایی که مقر مبارزه با کرونا هستند در اولویت پرداخت ما خواهد بود اما این به آن معنا نیست که مبلغ یاد شده صرفا برای مقابله با کرونا به سازمان اختصاص یافته است.

اعتبار 1660میلیاردی تخصیص یافته به بیمه سلامت، برای مقابله با کرونا نیست

مهندس طاهر موهبتی در گفت وگو با خبرنگاران، درخصوص پرداخت اعتباراتی که دکتر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بودند، گفت: 1660میلیارد تومان تخصیص عادی بود که سه ماه یکبار به سازمان بیمه سلامت اختصاص می یافت البته این تخصیص نیز کامل صورت نگرفته است و همچنان 2هزار میلیارد تومان از تخصیص بودجه سال جاری سازمان باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه 1660 میلیارد اختصاص یافته نیز همچنان در اسناد خزانه است و به پول تبدیل نشده، خاطرنشان کرد: به محض دریافت مبلغ، توزیع آن در سراسر کشور انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به برخی شبهات به وجود آمده در این باب که 1660 میلیارد اختصاص یافته در جهت استفاده برای مقابله با بیماری کرونا از سوی بیمه سلامت است، تاکید کرد: اقای دکتر نوبخت هم ذکر کردند که این مبلغ بخشی از تخصیص بودجه ماهیانه سازمان است البته طبیعی است که بیمارستان هایی که مقر مبارزه با کرونا هستند در اولویت ما خواهد بود اما این به آن معنا نیست که مبلغ یاد شده صرفا برای مقابله با کرونا به سازمان اختصاص یافته است.

مدیرعامل بیمه سلامت با بیان اینکه بدهی های سال 97 بیمه سلامت به برخی مراکز طرف قرارداد پابرجاست و اعتباری برای پرداخت آن بخش از بدهی ها در اختیار سازمان قرار نگرفته است، اظهار کرد: هفته گذشته حدود 280 میلیارد از مطالبات داروخانه های خصوصی و حدود 620 میلیاردتومان از مطالبات بخش دولتی و همچنین یک ماه از مطالبات بیمارستان های خصوصی پرداخت شده است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8479

به "اعتبار 1660میلیاردی تخصیص یافته به بیمه سلامت، برای مقابله با کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتبار 1660میلیاردی تخصیص یافته به بیمه سلامت، برای مقابله با کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید