اعلام جزئیات قطعی برق تهران؛ هرمنطقه حداکثر دو ساعت خاموشی

به گزارش راه ساری، تهران (پانا) - سخنگوی صنعت برق اطلاع داد جداول خاموشی های برنامه ریزی شده اعلام می گردد اما کوشش می کنیم با همکاری مردم احتیاج به خاموشی نباشد.

اعلام جزئیات قطعی برق تهران؛ هرمنطقه حداکثر دو ساعت خاموشی

به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی با اشاره به افزایش بی رویه مصرف گاز در بخش خانگی و محدودیت سوخت رسانی به بخش نیروگاهی، گفت: به موجب پایداری شبکه برق و همچنین اطلاع رسانی مطلوب به مردم درباره خاموشی های احتمالی تصمیم بر آن شد که جداول خاموشی های برنامه ریزی شده توسط شرکت های توزیع نیروی برق منتشر و اعلام گردد.

وی درباره اینکه خاموشی های برنامه ریزی شده برای چه بخشهایی از کشور اعلام می گردد، گفت: شرکتهای توزیع برای نیمه شمالی کشور و مناطق سردسیر اقدام به تهیه و انتشار جداول خاموشی ها می نمایند اما کوشش می گردد با مدیریت جمیع شرایط دچار خاموشی نشویم.

وی با تاکید بر اینکه این اطمینان را به مردم می دهیم که اگر احتیاج به بروز خاموشی شد، در مناطق مذکور براساس جداول اعلام شده عمل گردد تا مردم با اطلاع از زمان بروز قطعی برق نسبت به آن برنامه ریزی نمایند، توضیح داد: خاموشی برای هر منطقه حداکثر دو ساعت خواهد بود. اما باز هم تاکید می کنم که اگر مردم اقدام به فقط 10 درصد صرفه جویی در مصرف گاز و برق نمایند، شاهد خاموشی نخواهیم بود.

امروز معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت که شرکت های توزیع برق باید به منظور تامین احتیاج مصرف برق کشور، حتما جداول خاموشی های احتمالی به منظور اطلاع مردم اعلام نمایند.

غلامعلی رخشانی مهر امروز در جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (گاز و برق) کشور تاکید نمود: از فردا 7 بهمن ماه محدودیت هایی در نیروگاه های تهران و شمال کشور به دلیل مصرف بالای گاز در بخش خانگی داریم.

همچنین محمد حسن متولی زاده - مدیر عامل توانیر امروز گفت که یک شنبه 24دی برای یک روز در ساعت های محدودی خاموشی داشتیم که تنها 1.5 درصد از انرژی مصرفی بود اما به دلیل تبعات آن شرمسار مردم شدیم در همان مقطع اعلام شد که احتیاج به همکاری مردم است.

وی اضافه کرد: در 10 روز گذشته مردم و همکاران ما در شرکت های برق همکاری و کوشش کردند داشتند و همینطور صنایع همکاری خوبی داشتند که باعث شد به خوبی 10 روز گذشته را سپری کنیم اما به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی این نگرانی وجود دارد که دچار محدودیت شویم.

وی با بیان اینکه هم اکنون 80 درصد از گاز و 50 درصد از برق تولیدی در بخش خانگی مصرف می گردد که همین موضوع اهمیت مشارکت مردم را معین می نماید، اظهار کرد: با اقدامات بسیار ساده مانند خاموش کردن لامپ های و وسایل برقی اضافی و کاهش یک درجه ای دما می توانیم مشکل را حل کنیم.

به گفته وی در این مدت با تعدیل و اصلاح روشنایی ها توانستیم مقداری از مصرف را کم کنیم، روشن کردن راستا جاده ها پذیرفته نیست و تنها در جایی که انسان ها تردد دارند، باید روشنایی ایجاد گردد.

متولی زاده ادامه داد:تنها در جایی که انسان ها تردد دارند، باید روشنایی ایجاد گردد، هر پایه روشنایی معادل مصرف برق یک خانوار برق مصرف می نماید، در این مدت بیش از700هزار پایه خاموش شد، با خاموش کردن یک پایه روشنایی یعنی جلوگیری از سوزاندن 1000لیتر سوخت و انتشار 3 تن آلاینده های دی اکسید کربن در هر سال جلوگیری می گردد.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع به مردم از جداول خاموشی ها حق مردم است و البته باید تاکید کنیم که این جداول احتمالی است و اگر مردم همکاری نمایند امیدواریم که مسئله ای ایجاد نگردد، توضیح داد: همگی کوشش داریم که خاموشی ایجاد نگردد، در عین حال صنعت برق با راه اندازی پویش انرژی همدلی کوشش دارد تا با جلب همکاری مردم، شهرهایی که در مصرف برق صرفه جویی نمایند، منافع حاصل از آن به خود همان شهر برسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13877

به "اعلام جزئیات قطعی برق تهران؛ هرمنطقه حداکثر دو ساعت خاموشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات قطعی برق تهران؛ هرمنطقه حداکثر دو ساعت خاموشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید