اعلام دو هفته قرنطینه در بریتانیا برای مسافران اسپانیا

به گزارش راه ساری، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، دو هفته قرنطینه در بریتانیا برای مسافران اسپانیا وجود دارد.

اعلام دو هفته قرنطینه در بریتانیا برای مسافران اسپانیا

داستان چیست؟

گردشگران بریتانیایی که برای بازگشت از تعطیلات در اسپانیا به بریتانیا پرواز کردند، با تصمیم ناگهانی دولت بریتانیا مبنی بر لزوم قرنطینه دوهفته ای تمامی مسافرانی که از اسپانیا بازمی گردند، روبرو شدند.

این تصمیم بریتانیا که نیمه شب بدلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا اتخاذ شد، هیچ راه گریزی را برای مسافرانی که قصد بازگشت به بریتانیا داشتند، باقی نگذاشت.

مقامات این کشور قوانین سختگیرانه ای را برای کنترل گسترش ویروس کرونا اجرا کردند که این قوانین در اوایل تابستان کاهش داده شد.

اسپانیا پیشتر در فهرست کشورهای امن برای مسافران قرار داشت به این معنا که گردشگرانی که از اسپانیا به بریتانیا بازمی گردند مجبور به گذراندن قرنطینه نبودند.

اما، در هفته های اخیر آمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا با افزایش شدید روبرو شد، تا جایی که استفاده از ماسک در بسیاری از مناطق اجباری اعلام شده و از ساکنان بارسلونا درخواست شد تا در خانه بمانند.

تصمیم مقامات بریتانیا بدنبال تصمیم روز آدینه نروژ برای بازگرداندن لزوم قرنطینه 10 روزه مسافران بازگشتی از اسپانیا به این کشور اتخاذ شد.

اخیرا، فرانسه نیز از شهروندانش خواسته بود تا از سفر به کاتالونیا، منطقه ای در شمال اسپانیا خودداری نمایند.

اما، نبود گردشگران بریتانیایی به مراتب خسارت بیشتری را برای اقتصاد اسپانیا بدنبال خواهد داشت.

سال گذشته، بریتانیایی ها بیش از 20 درصد از گردشگران خارجی اسپانیا را به خود اختصاص دادند. به این ترتیب، گردشگران بریتانیایی منبع کلیدی برای اسپانیا محسوب می شوند. گردشگری 12 درصد از اقتصاد اسپانیا را در برمی گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10742

به "اعلام دو هفته قرنطینه در بریتانیا برای مسافران اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام دو هفته قرنطینه در بریتانیا برای مسافران اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید