افزایش خطر ابتلا به نوع حاد و مرگ ناشی از کرونا در سیگاری ها

به گزارش راه ساری، سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (آدینه) بیان کرد: برخلاف یک باور اشتباه که چندیست مطرح شده، استعمال دخانیات نه تنها از بدن در برابر ابتلا به کووید-19 محافظت نمی کند بلکه سیگاری هایی که به این بیماری مبتلا می شوند به مراتب بیشتر در معرض ابتلا به نوع حاد بیماری و مرگ ناشی از آن هستند.

افزایش خطر ابتلا به نوع حاد و مرگ ناشی از کرونا در سیگاری ها

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر ماریا فان کرخوف، سرپرست فنی مقابله با کووید-19 در برنامه فوریت های بهداشت سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به سوالی درباره صحت این ادعا که بعضی دانشمندان دریافته اند افراد سیگاری کمتر به دلیل ابتلا به کووید-19 در بیمارستان بستری می شوند.، تاکید نمود: این گفته واقعاََ درست نیست.

وی گفت: بعضی گزارش های رسانه ای درمورد مطالعات بازنگری نشده ای وجود دارند که به آنالیز میزان استعمال دخانیات در مبتلایان به کووید-19 و بستری در بیمارستان پرداخته است. اما باید توجه داشت این مطالعات برای ارزیابی این موضوع نبودند که آیا استعمال سیگار، افراد را در برابر ابتلا به کرونا محافظت می نماید یا خیر؟ و قطعا هیچ کدام اعلام نکرده اند که سیگار، افراد را از ابتلا به این بیماری مصون نگه می دارد.

ماریا فان کرخوف ادامه داد: مضرات تنباکو به خوبی شناخته شده است و ما می دانیم که میلیون ها نفر همه ساله در اثر استعمال دخانیات جان خود را از دست می دهند. کووید-19 نیز یک بیماری تنفسی است و سیگار کشیدن نیز باعث آسیب به ریه ها و در نتیجه وخیم تر شدن حال مبتلایان به این بیماری می گردد.

وی تاکید نمود: شماری از تحقیقات نشان داده اند که استعمال دخانیات منجر به ایجاد بیماری های شدید شده و افراد را در معرض خطرات بیشتر و احتیاج به دستگاه های تنفسی، بستری در بخش مراقبت های ویژه و در نهایت مرگ و میر قرار می دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، دکتر ماریا فان کرخوف، سرپرست فنی مقابله با کووید-19 در برنامه فوریت های بهداشت سازمان جهانی بهداشت در سرانجام تاکید نمود: افراد از استعمال دخانیات خودداری نمایند، چرا که علاوه بر مضرات شناخته شده آن ها، افراد را در شرایط شیوع کروناویروس در خطر بالاتری از ابتلا به نوع حاد بیماری کووید-19 و مرگ ناشی از آن قرار می دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9204

به "افزایش خطر ابتلا به نوع حاد و مرگ ناشی از کرونا در سیگاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خطر ابتلا به نوع حاد و مرگ ناشی از کرونا در سیگاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید