اف بی آی: عربستان اتباعش را از محاکمه در آمریکا فراری می دهد

به گزارش راه ساری، یکی از اسناد اف بی آی که به تازگی به رسانه ها درز نموده، نشان می دهد ارزیابی این نهاد دولتی آمریکا این است که عربستان سعودی به اتباع خود که در آمریکا هستند یاری می نماید تا از تعقیب قضایی فرار نمایند.

اف بی آی: عربستان اتباعش را از محاکمه در آمریکا فراری می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اداره فدرال تحقیقات آمریکا (اف بی آی) معتقد است دولت عربستان سعودی به اتباع خود که در آمریکا هستند، یاری می نماید تا از پیگرد قضایی و محاکمه در آمریکا بگریزند.

به نوشته پایگاه واشنگتن اگزمینر، بر اساس یک سند اف بی آی به تاریخ 29 آگوست (8 شهریور) که به دست پایگاه اورگونین رسیده، این آژانس دولتی آمریکا تقریبا مطمئن است که ریاض به اتباع خود یاری نموده تا از محاکمه در نظام قضایی آمریکا مصون بمانند. این سند، ریاض را به تضعیف روندهای قضایی ایالات متحده متهم نموده است.

در بخشی از این سند آمده است: بعید است در کوتاه مدت مقام های [سعودی] این رویه را تغییر دهند، مگر آنکه دولت ایالات متحده مستقیما این مسئله را [با عربستان سعودی] در میان بگذارد و همکاری ایالات متحده در قبال اولویت های [مدنظر ریاض] را به خاتمه دادن به این رویه منوط کند.

بخش های زیادی از مطالب سند اف بی آی بر اساس قوانین محرمانگی سانسور شده و از این رو تعیین نیست که دولت سعودی از چه روش هایی برای فراری دادن اتباعش از پیگرد قضایی در آمریکا استفاده می نماید.

با این وجود، پیش از این در رسانه های آمریکایی گزارش هایی منتشر شده که نشان می دهد بسیاری از اتباع سعودی بعد از آنکه در آمریکا با اتهامات قضایی روبرو می شوند، به شکل رازآلودی ناپدید می شوند. گفته می گردد عربستان سعودی از بیم آنکه محکومیت اتباعش در آمریکا اعتبار ریاض را خدشه دار کند، این افراد را تحت پوشش های دیپلماتیک از آمریکا خارج می نماید.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7600

به "اف بی آی: عربستان اتباعش را از محاکمه در آمریکا فراری می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی: عربستان اتباعش را از محاکمه در آمریکا فراری می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید