السیسی یک پایگاه نظامی جدید در مرز لیبی افتتاح کرد

به گزارش راه ساری، همزمان با شکست نیروهای شرق لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر، رئیس جمهور مصر امروز یک پایگاه نظامی دریایی در نزدیکی مرز لیبی را افتتاح کرد.

السیسی یک پایگاه نظامی جدید در مرز لیبی افتتاح کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر یک پایگاه نظامی دریایی با نام جرجوب در سواحل دریای مدیترانه در شهر مرسی مطروح واقع در نزدیکی مرز لیبی را افتتاح کرد.

وبگاه العربی الجدید به نقل از بعضی منابع خاص با اعلام این خبر گزارش کرد که طی چند روز گذشته تجهیزات نظامی و تحرکاتی برای آماده سازی پایگاه جدید مشاهده شده است.

این پایگاه جدید با حضور السیسی، محمد زکی وزیر دفاع، محمد فرید حجازی رئیس ستاد مشترک ارتش و شماری از فرماندهان اصلی نیروهای مسلح افتتاح شد.

افتتاح این پایگاه در حالی است که اوضاع لیبی به دنبال شکست نیروهای شرق لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر متشنج شده و مصر از تصمیم ترکیه برای ایجاد پایگاه های نظامی در لیبی احساس نگرانی می نماید.

از سوی دیگر نیروهای مسلح مصر تمرینات دریایی خود در پایگاه دریایی برنیس در سواحل دریای سرخ را اوایل هفته گذشته به انتها برد و این تمرینات شامل برنامه ریزی و اجرای تعدادی از تمرینات مهم از جمله دفاع هوایی علیه اهداف هوایی دشمن و تمرینات دریانوردی بود که طی آن میزان قدرت یگان های دریایی شرکت کننده در این تمرینات و سرعت و دقت آن ها به نمایش گذاشته شد.

لیبی از سال 2011 و از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی روبرو شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید. دو طرف از فروردین سال 98 وارد درگیری های شدیدی با یکدیگر شده اند که همچنان ادامه دارد.

اخیراً با تغییر معادلات در میادین درگیری بین ارتش تحت امر خلیفه حفتر و ارتش دولت وفاق و پیشروی نیروهای تحت امر این دولت، حامیان عربی و اروپایی حفتر پیشنهاد آتش بس و بازگشت به مذاکرات داده اند که دولت وفاق ملی آن را رد نموده است.

.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10062

به "السیسی یک پایگاه نظامی جدید در مرز لیبی افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "السیسی یک پایگاه نظامی جدید در مرز لیبی افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید