انحصار در قطعه سازی خودرو، شروع فساد است، با عکس های ماهواره ای می توانیم به بخش معدن کمک کنیم

به گزارش راه ساری، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: دشمنان ما با برنامه، صنعت خودروسازی کشور را تحریم کردند و ما تبعات آن را در سال های 97 و 98 با دپوی خودروهای ناقص در پارکینگ ها مشاهده کردیم، اما حرکت خوبی که در وزارت صمت و صنایع خودروسازی برای قطع وابستگی صورت گرفت موجب شد امروز این مشکل را نداریم.

انحصار در قطعه سازی خودرو، شروع فساد است، با عکس های ماهواره ای می توانیم به بخش معدن کمک کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران از صداوسیما، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در نشست با سرپرست و معاونان وزارت صمت و مدیران عامل صنایع خودروسازی کشور گفت: در هشت سال دفاع مقدس که امکانات نداشتیم صنایع کشور به کمک ما آمدند از این رو امروز تکلیف صنایع دفاعی، کمک به اقتصاد و صنعت کشور است.

وی افزود: دشمنان ما با برنامه، صنعت خودروسازی کشور را تحریم کردند و ما تبعات آن را در سال های 97 و 98 با دپوی خودروهای ناقص در پارکینگ ها مشاهده کردیم، اما حرکت خوبی که در وزارت صمت و صنایع خودروسازی برای قطع وابستگی صورت گرفت موجب شد امروز این مشکل را نداریم اگرچه هنوز در بحث کیفی و خلق ایده و تبدیل آن به محصول در صنعت خودروسازی مشکلاتی داریم.

حاجی زاده با بیان اینکه هم افزایی و استفاده از داشته های یکدیگر موجب خدمت به تولید کشور می شود گفت: در حوزه معدن تجهیزاتی داریم که در بخش اکتشاف کمک خواهد کرد ضمن اینکه در حوزه توانمندی های فضایی و عکس های ماهواره ای می توانیم به بخش معدن کمک کنیم به طور نمونه یکی از سازمان ها برای نقشه برداری محدوده ای معدنی، 6 تا 7 ماه زمان پیش بینی کرده بود که ما با استفاده از امکانات پروازی 5 تا 6 روز انجام دادیم.

وی گفت: در حوزه خودرو اقداماتی انجام شده که رو به جلو بوده و اخیراً تصمیم گیری شد کمیته هایی مشترک تشکیل شود از این رو در حوزه خودرو تجربیات خود را در بخش تحقیقات منتقل خواهیم کرد ضمن اینکه در بحث افزایش کیفی، ارزان سازی، کاهش مصرف سوخت و بومی سازی قطعات باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: در حوزه الکتریک و الکترونیک مجموعه ما توانمند است و می تواند تجربیات خود را در رفع کاستی های موجود ارائه کند البته شاید در بعضی از موارد نیاز به ورود فیزیکی ما نباشد و فقط تجربیات و اطلاعات خود را منتقل کنیم.

سردار حاجی زاده گفت: اگر قطعه ساز، انحصاری شود این شروع فساد و اذیت کردن قطعه ساز خواهد بود ما در تجربه های دفاعی خود هیچ وقت کاری نکردیم که تأمین کننده و سازنده انحصاری شود.

4129/

کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9941

به "انحصار در قطعه سازی خودرو، شروع فساد است، با عکس های ماهواره ای می توانیم به بخش معدن کمک کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انحصار در قطعه سازی خودرو، شروع فساد است، با عکس های ماهواره ای می توانیم به بخش معدن کمک کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید