انصارالله: همچنان اسرای عربستانی در اختیار داریم و این نقطه قوت ما است

به گزارش راه ساری، جنبش انصارالله یمن با اعلام اینکه هنوز تعداد زیادی اسیر عربستانی در اختیار دارد، این مساله را یکی از نقاط قوت خود دانست.

انصارالله: همچنان اسرای عربستانی در اختیار داریم و این نقطه قوت ما است

محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در تبادل نظر با شبکه خبری المسیره درباره بزرگترین معامله تبادل اسرا از شروع جنگ در یمن صحبت کرد و گفت: اینکه هنوز تعداد زیادی اسیر عربستانی در اختیار داریم، یکی از نقاط قوت ما است و آنهایی که تبادل شدند، تنها بخشی از این اسرا بودند و ما تعداد زیادی اسیر عربستانی داریم.

عبد السلام که ریاست هیات انصارالله را در مذاکرات با دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان بر عهده دارد، اظهار کرد: عملیات تبادل اسرا شامل آزادی 15 اسیر عربستانی و چهار اسیر سودانی از سوی انصارالله برای تشویق طرف مقابل بود، انصارالله امتیاز بزرگی به این طرف داد.

سخنگوی انصارالله اضافه نمود: ما عربستانی ها و سودانی ها را تحویل می دهیم و در مقابل اسرای یمنی خود را می خواهیم، این اقدامات امید را به برقراری صلح بازمی گرداند و ما پیشنهادهایی برای اجرای چنین اقدامی مطرح می کنیم.

او در ادامه از آمادگی انصارالله برای ترتیب دادن یک مبادله بزرگتر دیگر با ساختار همه در برابر همه مطابق با آنچه در مذاکرات سوئد پیشنهاد شد، اطلاع داد.

در بزرگترین معامله تبادل اسرا میان انصارالله و دولت مستعفی یمن از زمان شروع جنگ که با نظارت سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ انجام شد، 710 اسیر شامل اتباع عربستانی و سودانی آزاد شدند، 470 تن از اسرای آزاد شده از اسرای انصارالله و 221 تن از آنها از اسرای دولت مستعفی و نیز 15 تن عربستانی و چهار تن دیگر سودانی بودند.،ایسنا

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12083

به "انصارالله: همچنان اسرای عربستانی در اختیار داریم و این نقطه قوت ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: همچنان اسرای عربستانی در اختیار داریم و این نقطه قوت ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید