ان بی سی آمریکا: جان شاهدخت سعودی محبوس در خطر است

به گزارش راه ساری، این شبکه خبری گزارش داد که نتوانسته است از شرایط این شاهدخت اطلاعی کسب کند و مقامات سعودی با هرگونه اظهار نظر در مورد سلامتی وی سرباز زدند. بسمة خواهان بهبود شرایط زنان در عربستان و نیز تقویت موقعیت آنها در زمینه مشاغل بود.

ان بی سی آمریکا: جان شاهدخت سعودی محبوس در خطر است

شبکه خبری ان بی سی آمریکا به نقل از نزدیکان بسمة بنت سعود، شاهدخت سعودی گزارش داد که جان بسمة در خطر است.

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی 21، شبکه خبری ان بی سی، در گزارشی اظهار داشت، نزدیکان شاهزاده بسمة بنت سعود، شاهدخت سعودی که در زندان الحائر در ریاض بازداشت است، اظهار داشتند پس از ابتلای بسمة بنت سعود به ویروس کرونا، نگران شرایط سلامتی وی در زندان هستند و پس از قطع ارتباط با وی از حدود دو ماه پیش از شرایط سلامتی او بی خبر هستند.

نزدیکان بسمة گفتند: ما نمی دانیم که او مرده یا زنده است. ما واقعیت را در مورد آنچه برای بسمة اتفاق افتاده است، نمی دانیم.

این شبکه خبری گزارش داد که نتوانسته است از شرایط این شاهدخت اطلاعی کسب کند و مقامات سعودی با هرگونه اظهار نظر در مورد سلامتی وی سرباز زدند. بسمة خواهان بهبود شرایط زنان در عربستان و نیز تقویت موقعیت آنها در زمینه مشاغل بود.

یک منبع نزدیک به وی اظهار داشت که درخواست او برای برخورداری از ارث پدرش یکی از دلایل بازداشت بسمة است.

شبکه خبری ان بی سی گزارش داد، عربستان در سال های اخیر اقدام به بهبود وجهه خود در خارج از کشور و جذب سرمایه گذاری های خارجی نموده اما به وسیله قتل شنیع جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی که بر اساس تحقیقات سازمان ملل، محمد بن سمان، ولیعهد عربستان در آن دست داشته، تحت تاثیر نهاده شد.

بسمه، کوچکترین فرزند سعود بن عبدالعزیز، پادشاه پیشین عربستان است. او برای انجام سفر به سوئیس با یک هواپیمای شخصی در مارس گذشته آماده می شد که تعدادی مرد به محل سکونت او در جده آمدند.

پیشتر دفتر اطلاع رسانی بسمة بنت سعود بن عبد العزیز آل سعود اظهار داشت، هرگونه ارتباط با بسمة پس از آنکه از پادشاه سعودی آزادی خود و دخترش را خواهان شد،قطع شده و هیچ اطلاعاتی درمورد شرایطش در دست نیست.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9875

به "ان بی سی آمریکا: جان شاهدخت سعودی محبوس در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ان بی سی آمریکا: جان شاهدخت سعودی محبوس در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید