اولین هتل 5ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری کلنگ زنی می گردد

به گزارش راه ساری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از کلنگ زنی اولین هتل پنج ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری اطلاع داد.

اولین هتل 5ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری کلنگ زنی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی استان در جمع خبرنگاران توضیح داد: نبود هتل پنج ستاره یکی از دغدغه ها در استان بوده و به همین دلیل با سرمایه گذاران بخش خصوصی مذاکراتی در خصوص احداث هتل اجرا شده است.

او افزود: با احداث هتل های پنج ستاره بی شک ماندگاری گردشگران خاص به ویژه گردشگران خارجی در استان افزایش یافته و دفعات سفر نیز افزایش می یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل همچنین از برنامه ریزی برای راه اندازی نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در ورودی شهر اردبیل، خیابان مقدس اردبیلی اطلاع داد.

فلاحی به احداث سه پیست اسکی در استان اشاره نمود و اضافه نمود: این مهم نیز در راستای رونق گردشگری زمستانی در دست اقدام است.

او تاکید نمود: یکی از مهمترین پروژه های میراثی در سطح استان مرمت بنای جمعه مسجد است که بعد از شش سال رکود مجددا شروع شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل متذکر شد: جمعه مسجد قدمت بیشتری از سایر بناهای تاریخی سطح شهر اردبیل دارد و بعد از رکود شش ساله در فازهای مختلف عملیات مرمت آن انجام می گردد.

به گفته فلاحی یکی دیگر از پروژه های شاخص مرمتی نیز حفاظت از منطقه باستانی شهریری و مرمت سنگ افراشته ها در این منطقه است.

او متذکر شد: با ارتقای این منطقه به پایگاه ملی چند پروژه شامل اجرای سنگ فرش در مسیر دسترسی، احداث ساختمان اداری، نمازخانه، سرویس بهداشتی، اجرای پوشش حفاظتی و مرمت سنگ افراشته ها در دست اقدام است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 397

به "اولین هتل 5ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری کلنگ زنی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین هتل 5ستاره اردبیل در سفر رئیس جمهوری کلنگ زنی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید