ایجاد اشتغال در صنایع دستی و گردشگری پایدار تر از حوزه های دیگر است

به گزارش راه ساری، استاندار گلستان با تأکید بر ایجاد اشتغال های جدید خصوصاً در مناطق روستایی گفت: ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی و گردشگری از پایداری بیشتری برخوردار است.

ایجاد اشتغال در صنایع دستی و گردشگری پایدار تر از حوزه های دیگر است

هادی حق شناس در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: در نشست چهارمین شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی، 10 پرونده از شهرها و روستاهای مختلف استان گلستان آنالیز نهایی شد که ثبت ملی هرکدام از آن ها به طور حتم می تواند نتایج خوبی را برای استان به دنبال داشته باشد.

او اضافه نمود: حوزه صنایع دستی و گردشگری دو حوزه اشتغال آفرین هستند که به درآمدزایی افراد خصوصاً جوانان و بانوان یاری خواهد نمود.

استاندار گلستان ادامه داد: برای توسعه مناطق روستایی و ایجاد اشتغال در این مناطق تأمین زیرساخت هایی مثل آب و برق به تنهایی کافی نیست بلکه باید فراوریات جدید در این مناطق آموزش داده گردد.

او اضافه نمود: در این میان آموزش در حوزه صنایع دستی و گردشگری و ایجاد اشتغال در این دو حوزه می تواند پایداری بیشتری داشته باشد و ایجاد اشتغال در این دو حوزه از ماندگاری و پایداری بیشتری نسبت به حوزه کشاورزی برخوردار است.

حق شناس در ادامه گفت: محصولات صنایع دستی محصولات فکری و معنوی است و توجه به فراوری این محصولات و ایجاد اشتغال در این حوزه می تواند باعث اشتغال جوانان و بانوان خصوصاً در مناطق روستایی گردد.

او اظهار کرد: توجه به فراوریات صنایع دستی و نیز رونق گردشگری در مناطق روستایی به طور حتم منجر به توسعه پایدار روستاها می گردد.

استاندار گلستان گفت: رویکرد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ثبت شهرها و روستاهای صنایع دستی یک اقدام ارزشمند است که می تواند باعث افرایش توجه ها به ظرفیت های صنایع دستی در مناطق مختلف و استفاده هرچه بهتر از این ظرفیت ها گردد.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10902

به "ایجاد اشتغال در صنایع دستی و گردشگری پایدار تر از حوزه های دیگر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد اشتغال در صنایع دستی و گردشگری پایدار تر از حوزه های دیگر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید