ایلهان عمر: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد

به گزارش راه ساری، عضو زن مسلمان کنگره آمریکا با انتقاد از پیشینه مسوول جدید گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه ایالات متحده، گفت: الیوت آبرامز نباید مسوول سیاست [در قبال] ایران باشد.

ایلهان عمر: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد

به گزارش خبرنگاران، ایلهان عمر عضو زن مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا عصر جمعه در واکنش به انتصاب الیوت آبرامز به عنوان مسوول جدید گروه اقدام [علیه] ایران در وزارت خارجه آمریکا نوشت: الیوت آبرامز به کنگره دروغ گفت و بر کشتار صدها شهروند غیرنظامی سرپوش گذاشت. الیوت آبرامز نباید مسوول سیاست [در قبال] ایران - یا هر سیاست دیگری - باشد.

برایان هوک مسوول پیشین گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کرد که از سمت خود استعفا می دهد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با تأیید این مطلب، آبرامز را که در زمان حاضر نماینده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلاست، با حفظ سمت جایگزین هوک کرد.

آبرامز در دولت های رونالد ریگان، جورج دبلیو بوش هم فعالیت داشته است. او یک نئومحافظه کار است که در ماجرای ایران-کنترا هم دخالت داشت. وی در سال 1991 میلادی، به دلیل سرپوش پنهان کردن اطلاعات مهم ماجرای ایران-کنترا از کنگره، گناهکار اعلام شد.

بعدها جورج اچ. دبلیو. بوش او را به خاطر این جرم بخشید و آبرامز به خدمت در پست های سیاست خارجی در داخل و خارج از دولت ادامه داد.

عمر، پیشتر نیز هنگامی که آبرامز در جلسه استماعی در کنگره حضور یافته بود، او را به چالش کشید. نماینده مینه سوتا در مجلس آمریکا خطاب به آبرامز گفت: آقای آبرامز، در سال 1991 شما به 2 مورد از مخفی نگه داشتن اطلاعات از کنگره در رابطه با موضوع ایران-کنترا محکوم شدید که بعداً توسط رییس جمهوری جورج اچ. دبلیو. بوش بخشیده شد. نمی فهمم که چرا اعضای این کمیته یا مردم آمریکا باید شهادت امروز شما را صادقانه بپندارند.

عمر همچنین به مساله کشتار السالوادور در سال 1981 نیز اشاره کرد که ارتش مسلح شده آن کشور از سوی آمریکا، هزار غیرنظامی را به قتل رساند و گفت: در سال 1982، آبرامز گزارش های خبری درباره این قتل عام را بی اعتبار و تبلیغ چپ خواند و رد کرد و پس از آن، پرونده دولت ریگان در السالوادور را یک دستاورد شگفت آور توصیف کرد.

این عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از آبرامز پرسید: آیا فکر می کنید کشتار گسترده، یک دستاورد شگفت آور است که تحت نظر ما رخ داد؟

311311

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10947

به "ایلهان عمر: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلهان عمر: آبرامز نباید مسوول سیاست در قبال ایران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید