بانک مرکزی، دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ نموده است

به گزارش راه ساری، خبرنگاران - رئیس کل این بانک امروز در سفری دو روزه و به دعوت مقامات عمانی وارد مسقط، پایتخت عمان شد. هدف از این سفر، مذاکره درباره تعمیق روابط بانکی و تجاری دو کشور، باتوجه به شرایط جدید بین المللی است.

بانک مرکزی، دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ نموده است

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

براین اساس امروز دکتر عبدالناصر همتی با سید بدر بن حمد، وزیر خارجه عمان ملاقات و گفت وگو نموده است که در جریان این ملاقات، توسعه روابط مالی و بانکی دوکشور مورد تاکید طرفین نهاده شد.

همچنین در این نشست، وزیر خارجه عمان ضمن اشاره به اهمیت نقش و صندلی ایران در منطقه، گسترش روابط تجاری و مالی دو کشور را حائز اهمیت دانست.

یادآور می گردد پیش از این و در ملاقات سال گذشته رئیس کل بانک مرکزی کشورمان با وزیر صنعت و تجارت عمان در تهران، راهکارهای توسعه استمرار و تسهیل روابط بانکی و تجاری بین ایران و عمان مورد بحث و گفتگو نهاده شده بود.

رییس کل بانک مرکزی در ملاقات با وزیر صنعت و تجارت عمان، این کشور را شریکی راهبردی برای ایران خواند و گفت: باتوجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت های همکاری میان دو کشور، می توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، رییس کل این بانک که به منظور انجام مذاکرات درخصوص مسایل بانکی و تجاری به عمان سفر نموده است، در ادامه ملاقاتهای خود، عصر امروز با قیس بن محمد الیوسف، وزیر صنعت و تجارت این کشور ملاقات و گفت و گو کرد.

رییس کل بانک مرکزی در این ملاقات با بیان اینکه کشور عمان همیشه شریکی راهبردی برای ایران بوده است، توضیح داد: درصدد هستیم روابط تجاری مان را با عمان به عنوان یک شریک تجاری بیش از گذشته تعمیق بخشیم؛ لذا این سفر فرصتی است که با توجه به تحولات اتفاق افتاده در عرصه بین الملل، همکاری هایمان را بسط و گسترش دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ نموده است، گفت: در حال حاضر فشار حداکثری آمریکا شکست خورده و لازم است که مراودات تجاری با توجه به سابقه طولانی و تاریخی روابط میان دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد.

همتی یادآور شد: همچنین معتقدیم می توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت میان دو کشور بهره گرفت. وی برای تحقق این مهم پیشنهادات خود را به طرف عمانی ارائه کرد.

همچنین در این نشست، قیس بن محمد الیوسف، وزیر صنعت و تجارت عمان، ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده از سوی رییس کل بانک مرکزی و هیئت همراه، تأکید کرد که این کشور کوشش خود را به منظور ایجاد و گسترش روابط تجاری با ایران به کار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در ادامه این جلسه، دو طرف در مورد چگونگی به کارگیری راهکارها و ابزارهای مورد احتیاج با مباحث عملیاتی مرتبط با گسترش همکاری های تجاری و بانکی به بحث و گفت وگو نشستند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 13550

به "بانک مرکزی، دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، دولت عمان علی رغم فشار حداکثری آمریکا، روابط تجاری و بانکی خود را با ایران حفظ نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید