با خروج مأموران فدرال از پورتلند، اعتراضات در آرامش کامل برگزار گردید

به گزارش راه ساری، با خروج مأموران فدرال از شهر پورتلند، اعتراضات ضدنژادپرستی برای اولین بار پس از مدت ها در آرامش کامل برگزار گردید.

با خروج مأموران فدرال از پورتلند، اعتراضات در آرامش کامل برگزار گردید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با خروج مأموران فدرال از شهر پورتلند، تظاهرات ضدنژادپرستی در این شهر پس از مدت ها در آرامش برگزار گردید.

به نوشته روزنامه گاردین، معترضان در حمایت از شعار جان سیاه پوستان اهمیت دارد، در مقابل دادگاه فدرال تجمع یافتند، اما این بار از درگیری های شبانه و پرتاب گاز اشک آور خبری نبود.

در غیاب مأموران فدرال، مسئولان هماهنگی تظاهرات در پورتلند، بر روی شعار های کمپین اعتراضی و تقاضا برای اصلاحات در ساختار پلیس تمرکز نموده و از روشن کردن آتش و مواد آتش زا توسط معترضان جلوگیری کردند.

این در حالی است که دولت ترامپ در این مدت همیشه کوشش نموده بود سرکوب اعتراضات توسط مأموران فدرال را با جلوگیری از به راه افتادن خرابکاری و هرج ومرج توسط معترضان توجیه کند.

در اعتراضات پنجشنبه شب یکی از معترضان سیاه پوست خطاب به تعدادی که سعی می کردند وارد ساختمان دادگاه فدرال شوند گفت: حمله به ساختمان های دولتی در [کمپین] جان سیاه پوستان اهمیت دارد، جایگاهی ندارد. آن را رها کنید و بازیچه ترامپ نشوید.

کیت براون فرماندار ایالت اورگن دیروز (پنجشنبه) از خروج نیرو های امنیتی فدرال از شهر های این ایالت از جمله پورتلند اطلاع داد.

نظامیان فدرال آمریکا هفته قبل با دستور دولت مرکزی، وارد ایالت اورگن شده بودند تا ضمن محافظت از ساختمان های دولتی، تظاهرات ضد نژادپرستی در پورتلند را سرکوب نمایند.

براون در حساب توئیتری خود نوشت، نیرو های فدرال به جای یاری به آرام شدن اوضاع، مانند نیرو های اشغالگر رفتار نموده و با خود خشونت به این منطقه آورده بودند.

بسیاری از شهر های آمریکا از 25 ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه پوست به نام جورج فلوید صحنه اعتراضات گسترده هستند.

دونالدترامپ رئیس جمهور آمریکا که با این اعتراضات مخالف است، در واکنش به خروج نیرو های فدرال از ایالت اورگن تهدید نموده است، اگر مقامات محلی نتوانند به اعتراضات انتها دهند این بار گارد ملی را وارد صحنه خواهد نمود.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10846

به "با خروج مأموران فدرال از پورتلند، اعتراضات در آرامش کامل برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خروج مأموران فدرال از پورتلند، اعتراضات در آرامش کامل برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید