بیایید به جو بایدن در رئیس جمهور شدنش یاری کنیم!

به گزارش راه ساری، با کناره گیری سندرز از رقابت های انتخاباتی درون حزبی، بایدن تنها کسی است که قرار است در مقابل ترامپ در انتخابات 2020 بایستد.

بیایید به جو بایدن در رئیس جمهور شدنش یاری کنیم!

مهسا مژدهی: با کناره گیری سندرز از رقابت های انتخاباتی میان دموکرات ها، حالا بایدن تنها کسی است که این حزب قرار است بر روی او سرمایه گذاری کند تا در انتخابات ریاست جمهوری که سال جاری در آمریکا برگزار می شود شرکت کند. با این حال راه برای بایدن چندان هموار نیست. با وجود اینکه آمارها از کاهش محبوبیت ترامپ به دلیل عملکردش در زمان همه گیری کرونا حکایت می نماید، اما او هنوز شانس خوبی برای برنده شدن دارد. مگر اینکه دموکرات ها همه توان خود را برای تغییر این معادله به کار برند.

سندرز از کناره گیری تا حمایت از بایدن

روز بیستم فروردین ماه برنی سندرز، سناتور چپ گرای آمریکایی، کارزارش را برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متوقف کرد. انصراف سندرز داوطلب سوسیال دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا در حالی انجام شد که با جو بایدن معاون اول باراک اوباما در تعداد قابل توجهی از ایالت ها عقب افتاد و آرای نمایندگان متعهد کمتری را برای کنوانسیون ملی دموکرات ها به دست آورد.به گزارش روزنامه واشنگتن پست، فیض شاکر مدیر کارزار انتخاباتی سندرز و پرامیلا جایاپال یکی از سناتورهای اصلی حامی سندرز از جمله کسانی بودند که او را برای اخذ این تصمیم تحت فشار قرار داده اند.

رئیس جمهور آمریکا بلافاصله پس از اعلام کناره گیری برنی سندرز از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا واکنش نشان داد. رئیس جمهور آمریکا دقایقی بعد از اعلام این خبر در توییتی نوشت: برنی سندرز هم رفت. از الیزابت وارن تشکر می کنم. اگر او نبود، برنی تقریباً در سه شنبه عظیم نتیجه تمام ایالت ها را از آن خودش می کرد. دقیقا همانطور شد که دموکراتها و کمیته ملی دموکراتها می خواستند، عین افتضاح هیلاری حقه باز. بهتر است هواداران برنی به حزب جمهوریخواه بپیوندند. کمی بعد از کناره گیری سندرز کارشناسان و مشاوران کمپین های انتخاباتی دموکراتها از تماس بین کمپین بایدن با مشاوران سندرز در حوزه سیاست خارجی برای دست یابی این حزب به برنامه ای یک پارچه خبردادند.

روز بیست و هفتم فروردین، سناتور برنی سندرز در مصاحبه ای کفت، غیرمسئولانه خواهد بود اگر هوادارانش از جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت نکنند چرا که می تواند منجر به انتخاب مجدد دونالد ترامپ شود. برنی سندرز سناتور دموکرات و ترقی خواه آمریکا در تبادل نظر با آسوشیتدپرس گفت: آیا می توانیم در انتخاب جو بایدن فعال باشیم؟ یا اینکه ما انتخاب کنیم کنار بشینیم و اجازه دهیم خطرناکترین رئیس جمهور تاریخ مدرن آمریکا دوباره انتخاب شود؟

چند روز بعد از آنکه برنی سندرز کمپینش برای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا را معلق ساخت، جو بایدن پیروز انتخابات مقدماتی این حزب در ایالت آلاسکا شده و در این دور از انتخابات توانست برنی سندرز را که با این وجود خواهان حضور نامش در رقابت شده بود، شکست دهد. چند روز بعد از کناره گیری سندرز سناتور الیزابت وارن از جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات 2020 آمریکا اعلام حمایت کرد. وارن در توئیتی نوشته بود: حالا همه چیز به ما بستگی دارد تا به جو بایدن برای رئیس جمهور شدنش یاری کنیم. بیایید انجامش دهیم.

نقش اوباما در محبوبیت بایدن

نشریه آمریکایی پولتیکو با اشاره به نقش موثر باراک اوباما در نتیجه انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، این نقش را در آینده پررنگ تر پیش بینی کرد. رئیس جمهور سابق آمریکا به زودی از بی طرفی خود-تحمیلی اش رها خواهد شد و به نفع بایدن به صحنه می آید. نشریه آمریکایی پولتیکو در گزارشی به آنالیز نقش باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور پرداخت و نوشت: با خروج برنی سندرز از رقابتهای انتخاباتی و کسب صندلی نامزد بی رقیب حزب دموکرات از سوی جو بایدن، مردی که بی سروصدا سایرین را پشت سر گذاشت، باراک اوباما به زودی به صحنۀ مبارزات سیاسی بازمی شود. پولتیکو اضافه کرد اوباما می خواست به سندرز زمان بدهد، برای همین روز چهارشنبه که وی از رقابتها کنار رفت، از اظهارنظر یا توئیت خودداری کرد. اوباما همواره متذکر شده که نقش او در انتخابات مقدماتی ایجاد اتحاد است، زمانی که به آن احتیاج باشد. وی در بحبوحه همه گیری کرونا که این رقابتها را هم تحت تاثیر قرار داد و باعث شد برندۀ قاطعی نداشته باشد و همچنین پایان غالب شدن بایدن را محرز کرد، با دو کمپین انتخاباتی حزب دموکرات در ارتباط بوده است.

اوباما روز بیست و ششم فروردین در پیغامی انتخاب جو بایدن برای نامزدی دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را تایید کرد. اوباما در پیغام ویدویی با حمایت از بایدن گفت که چرا آمریکا در حال حاضر با توجه به بحران شیوع بیماری کووید 19 احتیاجمند ریاست جمهوری فردی مانند معاون اول سابق وی است. اوباما در ویدئو 11 دقیقه ای خود گفت: اگر یک چیز وجود داشته باشد که ما قرار باشد در این لحظه های مهم بحران عظیم آنرا درک کنیم آن است که نمی توان روح جستجو به دنبال یک فرد را تنها به افراد خانه ها و محل کار محدود کرد.

پایگاه انگلیسی اسپکتیتور در تحلیلی به قلم دن دی پریس، به رقابت دو رقیب یعنی ترامپ و بایدن در انتخابات 2020 اشاره نموده و از تاثیرگذاری اوباما برای پیروزی بایدن نوشته است. در این تحلیل آمده است: اوباما یک مبارز با استعداد است. اما او لزوما به دنبال توجه رسانه ها نیست. او قبلا به مشاورانش گفته بود که یک سیاستمدار دموکرات باید الهام بخش و حامل پیغامی باشد تا حزب را وارد عصر جدید کند.اوباما به دنبال آن نیست تا هر وقت که حزب دموکرات در مشکل است به عنوان قهرمان وارد عمل شود. او با بیل کلینتون متفاوت است و نمی خواهد پس از ترک کاخ سفید در کانون توجه ها باشد...

باید صادق باشیم حمایت اوباما از بایدن یک امر شخصی نیز محسوب می شود. ترامپ در این چند سال در هر امر قابل تصوری از سیاست های اوباما انتقاد نموده است. او را به جاسوسی از کمپین خود متهم نموده، اوباماکر را از بین برده و از توافق هسته ای ایران نیز خارج شده است و به طور کلی دستاوردهای دیپلماتیک اوباما را از بین برده است و خشمی دو طرفه را بین این دو ایجاد نموده است. برای اوباما مشارکت در سقوط سیاسی ترامپ و فراهم کردن پیروزی معاون سابقش عظیمترین تنبیه و تیر خلاص در یک دهه رقابت انگیز است.

312 310

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8669

به "بیایید به جو بایدن در رئیس جمهور شدنش یاری کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیایید به جو بایدن در رئیس جمهور شدنش یاری کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید