تأکید روسیه و ایران بر ادامه همکاری ها در چارچوب مذاکرات آستانه

به گزارش راه ساری، سفیر ایران و معاون وزیر خارجه روسیه در نشستی در مسکو درباره مسائل مهم بین المللی و منطقه ای گفت وگو نموده و بر تمایل متقابل دو کشور برای ادامه همکاری ها در رابطه با مسائل سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه تأکید کردند.

تأکید روسیه و ایران بر ادامه همکاری ها در چارچوب مذاکرات آستانه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای گفت که سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور و کاظم جلالی سفیر جدید ایران در مسکو، روز آدینه با یکدیگر درباره فرایند اوضاع کنونی در سوریه گفت وگو نموده و بار دیگر بر تمایل دو کشور برای ادامه همکاری ها در رابطه با حل و فصل مسائل سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه (روسیه، ایران، ترکیه) تأکید کردند.

در این بیانیه آمده سات، دیپلمات های دو کشور در این ملاقات مسائل مختلف بین المللی و منطقه ای، از جمله شرایط کنونی در سوریه را مورد آنالیز قرار داده و دو طرف از ادامه فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو حمایت کردند. معاون وزیر خارجه روسیه و سفیر ایران همچنین نگرش مثبت متقابل در رابطه با ادامه همکاری های مثمرثمر دو کشور در ترکیب مذاکرات آستانه برای حل و فصل مسائل در سوریه را مورد تأیید قرار دادند.

لازم به یادآوری است، روز پنجشنبه، ابراهیم کالین نماینده رسمی رئیس جمهوری ترکیه در امور سوریه گفت که نشست جدید درباره سوریه در ترکیب آستانه احتمالاً در مارس امسال (اواسط اسفند الی اوایل فروردین) برگزار خواهد شد. آخرین نشست رهبران سه کشور ضامن صلح در سوریه در ترکیب آستانه در اواسط ماه سپتامبر سال گذشته (مهر ماه گذشته) در ترکیه برگزار گردید.

البته تماس ها بین نمایندگان بلندپایه سیاسی سه کشور (روسیه، ایران، ترکیه) در رابطه با همکاری ها در سوریه در نورسلطان (پایتخت قزاقستان) همچنان حفظ شده و آخرین بار این رایزنی ها در تاریخ 10-11 دسامبر سال 2019 (اواخر آذر ماه) انجام گرفت. در آن موقع مقرر شد تا نشست بعدی کشورهای شرکت کننده در مذاکرات آستانه در ماه مارس سال 2020 برگزار گردد.

تفطن: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

مجله آراد: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7869

به "تأکید روسیه و ایران بر ادامه همکاری ها در چارچوب مذاکرات آستانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید روسیه و ایران بر ادامه همکاری ها در چارچوب مذاکرات آستانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید