تحریم آمریکا علیه هواوی برای یک سال دیگر تمدید شد

به گزارش راه ساری، دونالد ترامپ دستور اجرایی خود مبنی بر ممنوعیت همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت هایی که خطری برای امنیت ملی محسوب می شوند و همچنین ممنوعیت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت های موردنظر را تا مه 2021 تمدید کرد. اگرچه در این دستور اجرایی مشخصا به نام کمپانی های موردنظر اشاره ای نشده، اما در هر صورت این فرمان برای توقف همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت های چینی مانند هواوی و ZTE صادر شده که حداقل تا سال آینده نمی توانند تجهیزات مخابراتی خود را در آمریکا به فروش برسانند.

تحریم آمریکا علیه هواوی برای یک سال دیگر تمدید شد

کاخ سفید تقریبا یک سال قبل فرمان اجرایی خود را صادر کرد که طبق آن، به دلیل نگرانی های مربوط به امنیت ملی، شرکت های آمریکایی از استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی و ZTE منع شدند. البته این ممنوعیت فقط شامل تجهیزات مخابراتی نیست و مثلا هواوی برای بهره گیری از نرم افزارهای شرکت گوگل هم با سد محکمی روبرو شده است. اما در این میان، هواوی با دریافت مجوزهای موقتی از طرف وزارت بازرگانی آمریکا پیروز شده به پشتیبانی نرم افزاری از گوشی هایی که قبل از شروع تحریم عرضه شده اند، ادامه دهد.

اما بعد از اینکه شرکت هواوی چند معافیت موقتی را دریافت کرد، جدیدترین معافیت دریافتی فردا در تاریخ 15 مه به انتها می رسد. هنوز هواوی و وزارت بازرگانی آمریکا در خصوص احتمال تمدید این معافیت اظهارنظر نکرده اند و به نظر می رسد دیگر قرار نیست این مجوز به هواوی اعطا گردد.

منبع: The Verge

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9279

به "تحریم آمریکا علیه هواوی برای یک سال دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم آمریکا علیه هواوی برای یک سال دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید