تحریم لویه جرگه مشورتی توسط نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش راه ساری، پس از تحریم لویه جرگه مشورتی صلح توسط رئیس اجرایی دولت افغانستان 11 نفر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور لویه جرگه را که به ابتکار اشرف غنی برگزار می گردد، تحریم کردند.

تحریم لویه جرگه مشورتی توسط نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در حالی که ارگ ریاست جمهوری افغانستان برای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در کابل کوشش می نماید اما سایر جناح های سیاسی این جرگه را تحریم کردند.

تیم های انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر مشاور سابق اشرف غنی، تیم انتخاباتی امنیت و عدالت به رهبری رحمت الله نبیل و تیم انتخاباتی وفاق ملی به رهبری احمدولی مسعود که از رقبای اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور هستند لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم کردند.

قادرشاه سخنگوی تیم انتخاباتی صلح و اعتدال توضیح داد که دستور جلسه و اهداف لویه جرگه مشورتی صلح برای احزاب سیاسی و نامزدان انتخاباتی معین نیست و شفافیتی در روند برگزاری آن وجود ندارد.

لطیف نظری عضو تیم انتخاباتی وفاق ملی نیز گفت که نه تنها در لویه جرگه مشورتی صلح شرکت نخواهیم کرد بلکه کوشش می کنیم تا سایر گروه های سیاسی نیز این جرگه را تحریم نمایند.

نورالحق علومی نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز لویه جرگه مشورتی صلح از سوی اشرف غنی را یک نیرنگ سیاسی در راستای کارزار انتخاباتی عنوان نموده است.

وی توضیح داد که ارگ ریاست جمهوری افغانستان با برگزاری این جرگه میلیون ها دلار پول دولت این کشور را هدر می دهد.

تیم انتخاباتی تدبیر و توسعه به رهبری فرامرز تمنا رئیس سابق مطالعات استراتژیک وزارت خارجه افغانستان نیز با صدور بیانیه ای لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم کرد.

همچنین، عنایت الله حفیظ، غلام فاروق نجرابى، محمدابراهیم الکوزى، محمدحکیم تورسن، محمدشهاب حکیمی و نوررحمان لیوال نیز از سایر نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هستند که لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم کردند.

عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز پیش از لویه جرگه مشورتی صلح را تحریم نموده بود.

این در حالی است که کمتر از دو هفته به زمان برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در این کشور باقی مانده است.

رقبای اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور بر این باورند که ارگ ریاست جمهوری افغانستان با برگزاری لویه جرگه مشورتی برای تبلیغات انتخاباتی به نفع اشرف غنی کوشش می نمایند.

.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2299

به "تحریم لویه جرگه مشورتی توسط نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم لویه جرگه مشورتی توسط نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید