ترامپ: دستور داده ام که اماکن مذهبی بازگشایی شوند

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور آمریکا با اعلام اینکه از امروز عبادتگاه ها در این کشور جزو اماکن ضروری قلمداد خواهد شد، به فرمانداران ایالت های آمریکا دستور داد که اجازه بازگشایی عبادتگاه ها را صادر نمایند.

ترامپ: دستور داده ام که اماکن مذهبی بازگشایی شوند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه در یک نشست خبری در کاخ سفید اظهار داشت که به فرمانداران ایالت های این کشور دستور داده است که اجازه دهند کلیساها، مساجد و کنیسه های آمریکا که از چندین هفته قبل به دلیل محدودیت های در نظر گرفته شده برای جلوگیری از گسترش کرونا تعطیل بوده اند، بازگشایی شوند.

ترامپ در مورد تصمیمش برای بازگشایی اماکن مذهبی در آمریکا به خبرنگاران گفت: امروز من عبادتگاه ها شامل کلیساها، کنیسه ها و مساجد را به عنوان اماکن ضروری که به خدمات ضروری ارائه می نمایند، تشخیص می دهم. من از فرمانداران ایالت ها خواسته ام که اجازه دهند عبادتگاه ها بازگشایی شوند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهار داشت که اگر فرمانداران خواسته وی را اطاعت ننمایند، آنها را به طور قانونی مجبور به این کار خواهد نمود؛ هرچند تعیین نیست که دونالد ترامپ دقیقاً میخواهد از چه اختیارات قانونی خاصی برای مجبور کردن فرمانداران ایالت ها به پذیرش بازگشایی اماکن مذهبی استفاده کند.

بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا، تا به امروز بالغ بر 1.6 میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا (بیماری کووید 19) مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 97 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم از لحاظ تعداد قربانیان کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به سایر کشورها در رتبه اول دنیا واقع شده است.

محدودیت های شدیدی که در ایالت های مختلف آمریکا برای جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا وضع شده، اعتراضاتی را در بین مردم این کشور به دنبال داشته است و بعضی از آنها با برگزاری تظاهرات خیابانی خواهان خاتمه محدودیت ها شده اند؛ هرچند هنوز هم بخش زیادی از شهروندان آمریکایی به دلیل ناتوانی دولت این کشور در مهار کرونا، از برداشته شدن محدودیت ها استقبال نمی نمایند.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9462

به "ترامپ: دستور داده ام که اماکن مذهبی بازگشایی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دستور داده ام که اماکن مذهبی بازگشایی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید