تسریع در فرایند استرداد متهمان فراری پفراینده های مالی

به گزارش راه ساری، رئیس پلیس بین الملل ناجا از کوشش برای استرداد متهمان فراری پرونده های مالی با هماهنگی قوه قضائیه و وزارت امور خارجه اطلاع داد.

تسریع در فرایند استرداد متهمان فراری پفراینده های مالی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار هادی شیرزاد در یک برنامه تلویریزیونی گفت: استرداد متهمان بین المللی بر اساس اعلام قوه قضائیه نسبت به اتهام وارده انجام می گردد و پس از ارسال به سازمان بین المللی پلیس جنایی (اینترپل)، برای فرد حکم جلب بین المللی صادر می گردد.

وی اضافه نمود: فرایند استرداد ضمن هماهنگی با دستگاه های ذیربط و مبادله مدارک مورد احتیاج به مبادی دیپلماسی، مراجع قضائی کشور متبوع انجام که با هماهنگی های اینترپل کشورها، متهم تحت تعقیب به کشور درخواست نماینده مسترد می گردد.

به گفته سردار شیرزاد، با وجود شیوع ویروس کرونا و عدم جابجایی هوایی بین المللی در سه ماهه اول امسال 13 نفر از متهمان بین المللی مسترد و همچنین در سال 98 پلیس بین الملل نیروی انتظامی توانست با یاری قوه قضائیه و وزارت امور خارجه نسبت به سال 97 به رشد 113 درصدی دست پیدا کند.

این مقام انتظامی در مورد استرداد متهمان جرایم اقتصادی نیز گفت: بر اساس اعلان قرمز صادره، بعضی از این متهمان در بازداشت کشور مورد نظر بوده و پلیس بین الملل در حال پیگیری پفراینده این افراد برای به نتیجه رسیدن استرداد آن ها می باشد.

وی در ادامه ضمن درخواست از شهفرایندان در مورد عدم اعتماد به سایت های شرط بندی در فضای مجازی خاطر نشان کرد: متأسفانه بعضی از شهفرایندان بدون شناخت و آگاهی در اینگونه سایت ها عضو می شوند در حالی که در واقع این سایت ها اقدام به نوعی کلاهبرداری اینترنتی نموده که پس از مدتی آن ها را دچار ضرر های اقتصادی شدیدی می نمایند و بهتر است شهفرایندان در استفاده از فضای مجازی، به هشدار های پلیس فتا در این زمینه توجه داشته باشند.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار شیرزاد در سرانجام پیرامون اسامی مفسدان اقتصادی منتشره در روزنامه ایران نیز توضیح داد: افرادی که اعلان قرمز برای آن ها صادر شده است، پلیس بین الملل با یاری دستگاه های ذیربط، در صورت عدم دخالت کشور های دیگر، استرداد آن ها انجام می گردد، لیکن تسریع در اعلام لیست متهمان فراری تحت تعقیب پفراینده های اقتصادی، عاملی برای صدور هرچه سریعتر اعلان قرمز آن ها و عدم جابه جایی این متهمان در کشور های مختلف و تاخیر در فرایند استرداد خواهد شد.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9851

به "تسریع در فرایند استرداد متهمان فراری پفراینده های مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع در فرایند استرداد متهمان فراری پفراینده های مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید