تسهیلات جدید انتقال دانشجو به داخل فقط تا اسفند اجرا می گردد

به گزارش راه ساری، مجتبی شریعتی نیاسر در مصاحبه با خبرنگاران درباره شائبه دور زدن کنکور با جذب دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، در دانشگاه های داخل، گفت: مصوبه ای که در این خصوص ابلاغ گردیده تا اسفند ماه امسال لازم اجرا است.

تسهیلات جدید انتقال دانشجو به داخل فقط تا اسفند اجرا می گردد

وی ادامه داد: البته وزارت علوم کلیت قضیه را ابلاغ نموده و جزئیات آن در دانشگاه ها تعریف می گردد، به طور قطع دانشگاه ها زیر بار این موضوع نمی روند تا دانشجویی ضعیف که ضعیف تر از صندلی دانشگاه است را جذب نمایند.

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام نمود: تمام این موارد به دانشگاه ها تفویض اختیار گردیده و اعتبار دانشگاه محل تحصیل دانشجو نیز بسیار مهم است.

وی ادامه داد: وزارت علوم اعلام نموده است که این دانشجویان باید در دانشگاهی درسی بخوانند که معتبر باشد و میزان اعتبار آن نیز توسط دانشگاه ها ارزیابی می گردد.

شریعتی نیاسر اعلام نمود: ازطرفی نیز باید مشکل مالی دانشجویان متقاضی انتقال به د انشگاه های داخل کشور محرز گردد، شرایط به خوبی پیش بینی گردیده، ممکن است چنین ذهنیتی ایجاد گردد ولی هدف این طرح دورزدن کنکور نیست، مراقبت های لازم توسط دانشگاه ها صورت می گیرد.

به گزارش مهر، با توجه به مسائل ارزی و تاثیر آن بر وضعیت تحصیل برخی از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور، وزارت علوم برای پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه های داخل اعلام آمادگی کرد که این موضوع شائبه دور زدن کنکور را ایجاد نموده و عده ای نسبت به این موضوع انتقاد داشتند.

zeetova.ir: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 253

به "تسهیلات جدید انتقال دانشجو به داخل فقط تا اسفند اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات جدید انتقال دانشجو به داخل فقط تا اسفند اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید