تصمیم جدید آمریکا برای اجرای تحریم های تازه ایران ، تنفس 90 روزه اعلام شد

به گزارش راه ساری، خزانه داری آمریکا با صدور اطلاعیه ای بیان نمود به شرکت های خارجی فرصتی 90 روزه داده تا خود را به تحریم هایی که هفته گذشته علیه ایران اعلام شد، منطبق کنند.

تصمیم جدید آمریکا برای اجرای تحریم های تازه ایران ، تنفس 90 روزه اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی ویزای تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین جهت را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه گفت شرکت های خارجی برای انطباق با تحریم های تازه ای که هفته گذشته علیه ایران اعلام شد، فرصتی 90 روزه دارند.

بر اساس اطلاعیه ای که در وبگاه خزانه داری آمریکا منتشر شده است، این فرصت سه ماهه روز 9 آوریل (21 فروردین) به خاتمه می رسد و طرف هایی که بعد از این تاریخ با تحریم ها همراهی نکنند، از سوی آمریکا با جریمه روبرو می شوند.

خزانه داری آمریکا هفته گذشته تحریم های تازه ای علیه بخش صنعت، معدن و پارچه بافی ایران وضع کرد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همچنین با امضای یک فرمان اجرایی، به خزانه داری این اختیار را داده است که تقریبا هر نوع تجارت با ایران را در فهرست تحریم قرار دهد.

دولت آمریکا که اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد، در چارچوب سیاست موسوم به فشار حداکثری به صورت مداوم بر میزان تحریم ها علیه ایران افزوده است. منتقدان این سیاست می گویند این سیاست هرچند اقتصاد ایران را با چالش هایی روبرو کرده، اما به هیچ یک از دو هدف اصلی خود یعنی تغییر سیاست های منطقه ای ایران و وادار کردن جمهوری اسلامی ایران به مذاکره با آمریکا، نرسیده است.

iraniro.ir: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7575

به "تصمیم جدید آمریکا برای اجرای تحریم های تازه ایران ، تنفس 90 روزه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جدید آمریکا برای اجرای تحریم های تازه ایران ، تنفس 90 روزه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید