تظاهرات هزاران آمریکایی مقابل کاخ سفید

به گزارش راه ساری، خبرنگاران : هزاران تن از مردم آمریکا ساعاتی پیش در مقابل ساختمان کاخ سفید در واشنگتن تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.

تظاهرات هزاران آمریکایی مقابل کاخ سفید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در واشنگتن، هزاران تن از مردم آمریکا امروز (جمعه) حدود ساعت 12:30 به وقت محلی در اعتراض به سیاست های دولت این کشور درقبال زندان گوانتانامو از روبروی ساختمان دادگاه عالی آمریکا در واشنگتن به سمت کاخ سفید حرکت کرده و تظاهرات گسترده ای برگزار کردند.

بسیاری از معترضان که لباس نارنجی رنگ زندانیان گوانتانامو را برتن داشتند با در دست داشتن عکس هایی از زندانیان مسلمان که در این زندان کشته شده اند، نسبت به کشتار این زندانیان اعتراض کردند.

معترضان در این تظاهرات که با حمایت سازمان دیده بان حقوق بشر در واشنگتن برگزار گشت همچنین نسبت به وعده های دروغین باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در خصوص تعطیلی این زندان اعتراض خود را بیان کردند.

با وجود آنکه اوباما در مبارزات انتخاباتی سال 2008 خود وعده داده بود گوانتانامو را تعطیل خواهد کرد، این زندان هنوز بسته نشده است.

در حال حاضر 169 نفر در گوانتانامو زندانی هستند. هر چه بیشتر از عمر گوانتانامو می گذرد این نگرانی وجود دارد که مردم زندانیان گوانتانامو را به فراموشی بسپارند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8090

به "تظاهرات هزاران آمریکایی مقابل کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات هزاران آمریکایی مقابل کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید