تعریف پروژه مسکونی 1000 میلیارد تومانی در اندیشه

به گزارش راه ساری، اولین پروژه در قالب اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید به ارزش تقریبی 1,000 میلیارد تومان امروز در شهر جدید اندیشه با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی شد.

تعریف پروژه مسکونی 1000 میلیارد تومانی در اندیشه

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی در برنامه شروع عملیات اجرایی 2090 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید اندیشه اظهار کرد: امروز در سلسله اقدامات جریان بخشیدن به تولید مسکن در خدمت مردم شهر جدید اندیشه هستیم. به جریان تولید مسکن اهتمام ویژه داریم و سعی می کنیم دغدغه زمین را برای مردم برطرف کنیم. برای این منظور زمین های دولتی را در اختیار جوامع هدف که اقشار متوسط و پایین هستند قرار خواهیم داد.

وی در خصوص راه های دسترسی شهر جدید اندیشه گفت: امروز با استاندار تعامل کردیم تا تملک اراضی قطار حومه ای را در برنامه قرار دهند تا بتوانیم از این طریق دسترسی مردم اندیشه به قطار حومه ای را به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه شکل گیری ساخت و سازهای با ارزش متناسب با تمدن ایرانی اسلامی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است افزود: در برنامه اقدام ملی هر هفته شاهد شروع اجرای یک پروژه هستیم و انشاالله بتوانیم رونق تولید مسکن را با همت بخش خصوصی داشته باشیم. در بخش دیگری از این مراسم حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اهمیت صنعت ساختمان و ظرفیت آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: صنعت ساختمان به دلیل خود اتکایی و وابستگی پایین آن به خارج، از ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال برخوردار است.

وی با بیان اینکه هر پروژه ای که با ورود مستقیم دولت همراه شد به تطویل انجامید، گفت: بر این اساس واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده ایم در مدل جدید، کارفرمایی و پیمانکاری حکمفرما نیست. سرمایه گذاران در واقع شرکای ما هستند که پیشنهادات آنها را می پذیریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، پاشنه آشیل احتمالی این اقدام را انتخاب شرکای نامناسب دانست و گفت: اصل بر این است شرکایی را انتخاب کنیم که با توجه به سوابق آنها اهلیت دارند و این مسئله در واگذاری پروژه ها به آنها بسیار مهم است.

به گفته طاهرخانی امروز 1,000 میلیارد تومان کار شروع شده که هدف آن تأمین مسکن برای اقشار جامعه است. بیش از 700 میلیارد تومان از این رقم توسط بخش خصوصی انجام می شود و چیزی که ما ارائه کردیم فقط زمین است. امیدواریم خروجی برنامه اقدام ملی، مسکن با کیفیت برای شهروندان باشد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3093

به "تعریف پروژه مسکونی 1000 میلیارد تومانی در اندیشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف پروژه مسکونی 1000 میلیارد تومانی در اندیشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید