تمام سهمیه تسهیلات اشتغال پایدار و مشاغل خانگی در کردستان جذب گردد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، حسین فیروزی امروز یکشنبه در نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: شهرستان های سروآباد و دهگلان دارای ظرفیت فراوانی در بخش کشاورزی و صنعت هستند.

تمام سهمیه تسهیلات اشتغال پایدار و مشاغل خانگی در کردستان جذب گردد

وی مطرح کرد: همه مدیران بانک های استان برنامه های پوشش این دو شهرستان به ویژه در حوزه اشتغال پایدار روستایی را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه استان سال گذشته در حوزه اشتغال خانگی و تسهیلات حمایتی عملکرد مطلوبی داست، بیان نمود: انتظار داریم مدیران بانک ها و مدیران دستگاه های اجرایی، اشتغالزایی در حوزه مشاغل خانگی و تسهیلات حمایتی را هم چون سال گذشته جدی بگیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان بر پرداخت صحیح اعتبارات مشاغل خانگی که منجر به فراوری محصولات و فراوریات خانگی گردد، تاکید نمود و اظهارداشت: از آنجا که این تسهیلات ویژه مناطق محروم است انتظار می رود دستگاه های اجرایی در صدور مجوزهای آن سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

فیروزی با اشاره به اینکه تا 15 شهریور ماه سال جاری فرصت جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وجود دارد، افزود: بانک های عامل پرداخت این تسهیلات تمام توان و نیروی خود را برای جذب باقی مانده تسهیلات اختصاص داده گردیده به استان بکارگیرند.

رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان هم در این جلسه با اشاره به اینکه سهمیه این نهاد در حوزه اشتغال خانگی ایجاد اشتغال برای 2 هزار و 600 نفر دراستان است، گفت: تاکنون بیش از 4 هزار و 200 نفر ثبت نام کردند.

چیا سهراب نژاد مطرح کرد: کار بزرگی در حال انجام است و می طلبد مدیران استان توجه و اهمیتی بیشتری برای مشاغل خانگی قائل شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 69

به "تمام سهمیه تسهیلات اشتغال پایدار و مشاغل خانگی در کردستان جذب گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام سهمیه تسهیلات اشتغال پایدار و مشاغل خانگی در کردستان جذب گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید