تهدید ترامپ موجب شدت دریافت اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا شد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران به نقل از یو اس ای تودی، دونالد ترامپ روز گذشته در توئیتی، مقامات بعضی از شهرهای آمریکا را با گسیل داشتن نیروهای نظامی و گارد ملی تهدید کرد و برای عقب راندن مردم از صحنه تظاهرات به ارعاب آنها متوسل شد.

تهدید ترامپ موجب شدت دریافت اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا شد

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این توئیت با اشاره به شهر پورتلند، نوشت: پورتلند که شهرداری احمق دارد، می بایست از دولت فدرال درخواست یاری می کرد، چنانچه جان مردم در این شهر در خطر باشد، ما خود مداخله خواهیم کرد.

شرایط در آمریکا و ادامه اعتراض های عدالتخواهانه که با برگزاری راهپیمایی های مسالمت آمیز شهروندان آمریکایی در سراسر آمریکا به خصوص در شهرهای نیویورک و واشنگتن دی.سی پایتخت این کشور وارد مرحله جدیدی شده است، موجب شد شبکه خبری سی ان ان در گزارشی از آن به عنوان آمریکا در بحران یاد کند.

سی ان ان با اشاره به اینکه رفتار نژاد پرستانه نیروهای سفیدپوست پلیس آمریکا با رنگین پوستان در این کشور به واقع بازگشت به دهه های قبل به خصوص دهه پنجاه و شصت میلادی است و حضوری این چنین در واشنگتن برای عدالت خواهی و اینکه جان سیاهپوستان در آمریکا اهمیت دارد و تظاهرات ها برای حقوق مدنی شهروندان آمریکایی است، یاد آور همان دوران است، اضافه نمود: 57 سال پیش یعنی سال 1963 چنین تجمع عدالتخواهانه ای برای سیاهپوستان برپا شد، تجمعی که در آن مارتین لوترکینگ سخنرانی مشهور خود من رویایی دارم را ایراد کرد.

شدت دریافت و ادامه اعتراض های سراسری در آمریکا که از چهار ماه پیش با قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست ایالت مینه سوتا به دست پلیس شروع شد از هفته گذشته با اقدام خشونت بار پلیس در ایالت ویسکانسین علیه جیکوب بلیک وارد مرحله جدیدی شد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11393

به "تهدید ترامپ موجب شدت دریافت اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ترامپ موجب شدت دریافت اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید