توقع نداریم مالیات اصناف آسیب دیده از کرونا بخشیده شود

به گزارش راه ساری، رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ما توقع نداریم مالیات اصناف آسیب دیده از کرونا بخشیده شود اما اصناف زمان نیاز دارند.

توقع نداریم مالیات اصناف آسیب دیده از کرونا بخشیده شود

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: طرح گام دوم فاصله گذاری هوشمند مبتنی بر بازگشایی برخی واحد های صنفی از 30 فروردین آغاز می شود، اما پاساژ ها نباید از 30 فروردین فعالیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: همه واحد های صنفی فکر می کنند ما مسئولین اصناف این تصمیمات را گرفته ایم، اما ستاد مقابله با کرونا این تصمیمات را گرفته است و ما موظف به اجرا هستیم.

نوده فراهانی گفت: اصناف مشروط بازگشایی می شوند و رعایت دو متر فاصله، استفاده از ماسک و دستکش حتماً باید لحاظ شود و کالا نباید پس گرفته شود، واحد های صنفی حتماً باید ضد عفونی شوند، خود مشتری ها باید کارت بکشند و از همه مهمتر صنوف باید در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران درباره خبر بازگشایی پاساژ ها البته با تعویق هم گفت: ویروس اگر کنترل شد؛ پاساژ ها هم بازگشایی می شود.

وی درباره اقتصادیات هم گفت: واحد های صنفی تعطیل هستند و توان پرداخت اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده را ندارند و در این مورد درخواست زمان کردیم، اما تا امروز جوابی نگرفته ایم. ما توقع داریم زمان کافی در اختیار اصناف داده شود.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ما توقع نداریم اقتصادیات بخشیده شود؛ اما اصناف زمان می خواهند.

نوده فراهانی درباره بیمه هم گفت: اگر قرار است برای اصناف کاری انجام شود باید تسریع شود، چون هر چه زمان بگذرد دردی را دوا نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: اگر قرار است سازمان تأمین اجتماعی اقدامی انجام دهد الان موقع آن است، اما تا به امروز اقدامی انجام نشده است.

نوده فراهانی گفت: اصناف آسیب دیده نیازمند حمایت هستند و دولت باید وام کم بهره در اختیار اصناف قرار دهند.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

بانوی ایران: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8578

به "توقع نداریم مالیات اصناف آسیب دیده از کرونا بخشیده شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقع نداریم مالیات اصناف آسیب دیده از کرونا بخشیده شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید