فراوری دارویی برپایه مواد گیاهی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش راه ساری، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بیان کرد: یکی از شرکت های مستقر در این پارک بر پایه مواد گیاهی اقدام به فراوری دارویی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا نموده است که در فاز دریافت مجوزها واقع شده است.

فراوری دارویی برپایه مواد گیاهی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر عباس زارعی در نشست خبری آنلاین وزارت علوم گفت: بحران هایی که در عصر دیجیتال رخ می دهد شکل و ساختار دیجیتال به خود می گیرد و نیازمند رفتارهای تخصصی است تا بتوان به بحران ها پاسخ مناسب داد که این رفتارهای تخصصی مناسب در شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور وجود دارد.

وی با اشاره به حضور 200 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران یادآور شد: میزان فروش محصولات این شرکت ها در سال گذشته 700 میلیارد تومان بوده است.

زارعی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان به دلیل چابکی و مسئولیت پذیری بالایی که دارند قادر به عبور از بحران ها هستند، اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک دانشگاه تهران پس از شیوع کروناویروس در 3 حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان و پسا کرونا فعال شدند که فراوری 80 هزار قطعه ماسک در روز و ساخت دستگاه ضد عفونی کننده محیط و دست ها، ساخت کیت تشخیصی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و دستگاه ونتیلاتور از دستاوردهای آنها به شمار می رود.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه 17 شرکت مستقر در این پارک در زمینه فراوری محصولات مرتبط با کرونا فعال هستند، یادآور شد: یکی از شرکت های سازنده دستگاه نانو الیاف پیروز به فراوری ماسک های N95 بیمارستانی کرد و در این شرکت ها در حال حاضر قادر به تامین 76 درصد ماسک های صنعتی و 50 درصد محلول های ضد عفونی هستند.

زارعی فراوری ماسک هایی با قابلیت تعویض فیلتر را از دیگر دستاوردهای شرکت های مستقر در پارک دانشگاه تهران نام برد و گفت: فراوری سواپ برای نمونه گیری از مبتلایان به ویروس کرونا از دیگر محصولات این محققان به شمار می رود.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، فراوری دارویی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را از دیگر دستاوردهای این پارک ذکر کرد و اضافه کرد: این دارو بر پایه مواد گیاهی است که در فاز اخذ مجوزها قرار گرفته است.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10415

به "فراوری دارویی برپایه مواد گیاهی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری دارویی برپایه مواد گیاهی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید