تیم 5 نفره سرقت یک میلیارد تومانی دستگیر شد

به گزارش راه ساری، اعضای باندی که با تخریب گاوصندوق مغازه ای اقدام به سرقت 10 میلیارد ریال نموده بودند؛ دستگیر شدند.

تیم 5 نفره سرقت یک میلیارد تومانی دستگیر شد

به گزارش ایسنا، اواخر اردیبهشت ماه امسال مرد جوانی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و خاطرنشان کرد که مغازه اش واقع در خیابان ناصر خسرو مورد سرقت نهاده شده است و حدود 10 میلیارد ریال وجه نقد و ارز در داخل آن به سرقت رفته است. که به همین دلیل پرونده با موضوع سرقت مغازه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی از کلانتری 113 بازار تهران به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

با شروع تحقیقات شاکی پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: بعد از اتمام روز کاری تمامی وجوه و اموال با ارزش را در گاوصندوق نگهداری می کنم زمان سرقت ساعت 1:40 بامداد بود و سارقان با تخریب قفل وارد مغازه شده و اقدام به سرقت نموده و به کسی هم در این رابطه مظنون نیستم.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی به همراه تیم آنالیز صحنه جرم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ به محل سرقت رفتند، که در تحقیقات اولیه تعیین شد که سارقان پس از تخریب قفل کرکره مغازه وارد شده و سپس با تخریب گاوصندوق اقدام به سرقت نموده و محل را ترک نموده اند. در تحقیقات میدانی کارآگاهان با به دست آوردن تصاویر دوربین مداربسته صحنه محل سرقت و سایر تصاویر دوربین های مداربسته خیابان های همجوار، با ارسال تصاویر به مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ و بهره گیری از روش های کشف جرم پیروز به شناسایی یک دستگاه خودروی پراید متعلق به سارقان که در زمان سرقت از آن استفاده نموده شدند.

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو را شناسایی و پس از دریافت مجوز قضائی و هماهنگی های اجرا شده، وی را به مقر انتظامی احضار کردند که این فرد با حضور در مقر پلیس گفت: خودرو را حدوداً دو سال پیش به فردی به نام سجاد 28 ساله که از آشنایانم است به صورت قولنامه فروخته ام و در اختیار او است و از ماجرای سرقت بی اطلاع هستم.

با اظهارت مرد جوان دستگیری سجاد در دستور کار کارآگاه نهاده شد که مخفیگاه وی در یکی از مناطق شرق تهران مورد شناسایی نهاده شد که با هماهنگی مقام قضائی در اواسط خرداد ماه امسال طی یک اقدام پلیسی سجاد در مخفیگاهش دستگیر و خودروی پرایدش کشف شد. در تحقیقات اولیه سجاد ضمن اعتراف به سرقت گفت سرقت را به همراه چهار نفر دیگر از همدستانش انجام داده است.

بدنبال اظهارات سجاد، کارآگاهان طی چندین عملیات جداگانه هر چهار متهم دیگر را در مخفیگاهشان دستگیر کردند که در بازرسی اجرا شده بیش از هفتصد میلیون تومان وجه نقد و ارز از آنان کشف و به پایگاه منتقل شد.

در تحقیقات اجرا شده هر پنج متهم صراحتاً به سرقت از مغازه مالباخته اعتراف نموده و اظهار داشتند با وجوه سرقتی اقدام به خرید ملک، خودرو و صرف خوشگذرانی و مصرف مواد نموده اند. در آنالیز های اجرا شده تعیین شد یکی از سارقین به نام حامد 30 ساله به اتهام جرایم دیگر تحت تعقیب پلیس یکی از شهرستان های غربی بوده که بلافاصله موضوع شهرستان مورد نظراعلام شد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت با تأیید این خبر خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف صریح هر پنج متهم به سرقت از مغازه شاکی و عودت وجوه کشف شده به مالباخته، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3428

به "تیم 5 نفره سرقت یک میلیارد تومانی دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم 5 نفره سرقت یک میلیارد تومانی دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید