جانشین البغدادی در عراق حضور دارد

به گزارش راه ساری، فارس نوشت:یک منبع امنیتی عراقی گزارش کرد که اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد سرکرده جدید داعش در عراق حضور دارد.

جانشین البغدادی در عراق حضور دارد

به گزارش وبگاه خبری شبکه السومریه، این منبع امنیتی با اشاره به اینکه یک تیم امنیتی به دنبال کشف هویت سرنموده داعش در عراق است، گفت: سازمان داعش طی هفته گذشته و ماه مارس سلسله عملیاتی را اجرا کرد که این نشان می دهد سرنموده جدیدشان توانسته با بقیه اعضای سازمان ارتباط برقرار کند؛ اعضای داعش همزمان با بیرون رانده شدن او، از آخرین اماکن حضور عناصر داعشی، متفرق شدند.

این منبع عراقی خاطر نشان کرد که حمله های داعش از نظر زمانی و اهداف شکل منظمی پیدا نموده است و تأکید کرد که حملات داعش موثر نیستند؛ به گفته این منبع، این حملات عبارتند از منفجر کردن بمب، حمله به یک نقطه نظامی یا ایست بازرسی آن هم با اسلحه های سبک، فرار از محل یا حتی حمله به بعضی قبایل و روستاهایی که پیشتر به نیروهای عراقی برای حمله به داعش یاری نموده اند.

منبع یادشده همچنین گزارش کرد که نیروهای عراقی، به صورت دقیق تر از گذشته نقشه حمله های اخیر و مناطقی که احتمال می رود تروریست ها حمله خود را از آنجا شروع نمایند، ترسیم می نمایند به اضافه رهگیری اطلاعاتی داعش، کسب اطلاعات از شهروندان در این خصوص و آنالیز طرح های میدانی بویژه در شهرهای کرکوک، صلاح الدین، صحراء الحضر، کوه های مخمور، زمار و رشته کوه های حمرین در شمال عراق.

این منبع در ادامه گفت که از ماه فوریه یک تیم مشترک عراقی-آمریکایی در کوشش هستند تا هویت سرنموده جدید داعش را که ابو ابراهیم القریشی خوانده می گردد، کشف نمایند.

این منبع همچنین گفت که اطلاعات موثقی نشان می دهد که القریشی در عراق است و تنها تعداد اندکی از اعضای ارشد داعش شکل و ظاهر او را می شناسند.

منبع امنیتی عراقی شرح داد که بر اساس معیارهای اطلاعاتی عراق نمی توان به هر گزارشی که به آنالیز سرنموده داعش پرداخته اعتماد کرد و آن را درست به شمار آورد زیرا بعضی می گویند که سرنموده داعش امیر عبدالرحمن المولی است در حالی که عده ای می گویند که او عبد الله العفری (یکی از اعضای مجلس شورای داعش) است؛ این منبع همچنین افرود که بعضی نیز از شخصیت سومی در این ارتباط صحبت می نمایند که با نام ابو محمد الهاشمی شناخته می گردد.

پس از کشته شدن ابوبکر بغدادی در 31 اکتبر سال 2019 ، داعش با ابو ابراهیم القریشی به عنوان سرنموده جدید این سازمان بیعت کرد.

310311

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8749

به "جانشین البغدادی در عراق حضور دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین البغدادی در عراق حضور دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید