جزئیات آزادسازی سهام عدالت برای زیر 18 سال

به گزارش راه ساری، خبرنگاران: برای فروش سهام عدالت فرد زیر 18 سال و هم ولی یا قیم او باید در سجام ثبت نام نمایند و احراز هویت شوند. بعد از احراز هویت، کارگزاری ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید نمایند.

جزئیات آزادسازی سهام عدالت برای زیر 18 سال

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امکان فروش 30 درصد سهام عدالت برای مشمولین این سهام بیش از یک ماه است که فراهم شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک یا کارگزاری نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند. اما در این میان مشمولانی هستند که هنوز به سن قانونی نرسیده اند، بنابراین قیم قانونی این افراد باید نسبت به ثبت سفارش آن ها اقدام کند.

برای مشمولان سهام عدالت که زیر 18 سال هستند و هنوز به سن قانونی نرسیده اند، فرد دیگری باید از طرف او سفارش گذاری را انجام دهد. بنابراین این موضوع باید برای شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ثابت گردد که فردی که سفارش را ثبت می نماید آیا ولی یا قیم قانونی این شخص است یا خیر.

بر این اساس برای فروش سهام عدالت هم فرد زیر 18 سال و هم ولی یا قیم او باید در سجام ثبت نام نمایند و احراز هویت شوند. بعد از احراز هویت، کارگزاری ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید نمایند.

ممکن است این سوال مطرح گردد که فرد زیر 18 سالی که شماره همراهی به نام خود ندارد چگونه می تواند در سجام احراز هویت گردد؟ باید گفت در ثبت سجام افراد زیر 18 سال، نیازی نیست که خودشان شماره تلفن همراه به نام داشته باشند بلکه هنگام ثبت نام سامانه سجام با توجه به تاریخ تولد فرد، از فرد قبول می نماید که شماره همراه ولی یا قیم را وارد کند.

بر اساس این گزارش، طبق وعده رئیس جمهور، 30 درصد دیگر سهام عدالت هم برای عید غدیر و پس از آن 30 درصد دیگر هم برای 22 بهمن آزاد می گردد.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10667

به "جزئیات آزادسازی سهام عدالت برای زیر 18 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آزادسازی سهام عدالت برای زیر 18 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید