جزئیات تازه درباره کارت یارانه و بازگشت کوپن

به گزارش راه ساری، عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401، جزئیات دو سناریوی یارانه ای دولت برای حمایت معیشتی از مردم را تشریح کرد.

جزئیات تازه درباره کارت یارانه و بازگشت کوپن

به گزارش ایرنا، محمدرضا میرتاج الدینی روز پنجشنبه در مورد راهکارهای دولت برای جبران حذف ارز ترجیحی گفت: در صورت حذف ارز ترجیحی، دولت یارانه مستقیم و جبرانی برای مردم در نظر خواهد گرفت.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حذف ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه ها نیست گفت: حذف ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه پنهان، حذف واسطه ها و اختصاص این یارانه به مردم است.

وی گفت: دولت سناریوهای مختلفی برای یاری به مردم دارد، در گام اول اندازه هزینه مردم برای تامین کالاهای اساسی به صورت کارشناسی محاسبه شده و میانگین هزینه ها معین می گردد.

رییس کمیته هدفمندی یارانه های کمیسیون تلفیق ادامه داد: سناریوی اول این است که تا زمانی که زیرساخت های لازم ایجاد گردد، یارانه نقدی به مردم اختصاص می یابد و پس از اینکه زیرساخت های لازم فراهم شد، کارت های یارانه ای یا کالابرگ به سرپرست خانوارها اختصاص می یابد.

میرتاج الدینی در شرح این مطلب گفت: در این سناریو دولت 25 قلم از کالاهای مایحتاج عمومی و ضروری زندگی خانوار را معین می نماید و اعتباری را به صورت ماهانه در کارت یارانه سرپرست خانواده شارژ می نماید. خانواده ها می توانند این کالاها را از فروشگاه های دارای کارت خوان با قیمت هایی که دولت اعلام خواهد نمود، خریداری نمایند.

نماینده مردم تبریز ادامه داد: این فروشگاه ها نیز برای مراجعه بیشتر مردم رقابت می نمایند و فروشگاه هایی که تخفیف بیشتری بدهند از سوی دولت به مردم معرفی خواهند شد. این اقدام موجب می گردد، برای کاهش قیمت ها بین فروشگاه ها رقابت ایجاد گردد. مردم به راحتی خواهند توانست کالاها را با قیمت مصوب دولت تهیه نمایند.

عضو کمیسیون تلفیق گفت: در این ساز و کار مردم اختیار دارند که از اعتبار این کارت برای خرید هر کالایی که می خواهند استفاده نمایند.

وی در شرح سناریو اعطای کالابرگ به مردم گفت: در این سناریو به وسیله کالابرگ یا کارت اعتباری دقیقا تعیین می گردد که مردم ماهانه چند کیلو مرغ و چه میزان روغن و سایر کالاها را می توانند، خریداری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14483

به "جزئیات تازه درباره کارت یارانه و بازگشت کوپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه درباره کارت یارانه و بازگشت کوپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید