جزئیات نشست اخیر گروه های سیاسی عراق با الکاظمی

به گزارش راه ساری، یکی از نمایندگان ائتلاف سائرون به تشریح جزئیات بیشتری از نشست اخیر گروههای سیاسی با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق پرداخت.

جزئیات نشست اخیر گروه های سیاسی عراق با الکاظمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه عراقی المعلومه، ائتلاف سائرون ضمن تائید حضور این ائتلاف در نشست گروههای سیاسی شیعی با حضور مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور به جزئیات بیشتری در این باره پرداخت.

ریاض المسعودی نماینده وابسته به ائتلاف سائرون در مجلس عراق گفت: ائتلاف سائرون در نشست گروههای سیاسی شیعی شرکت کرده است. گروههای شیعی با پیگیری دقیق عملکرد دولت الکاظمی و ثبت اشتباهات اجرا شده، این اشتباهات را یادآوری و الکاظمی را متوجه آن کردند.

وی افزود: گروههای سیاسی تصمیم به تداوم این قبیل نشست ها با هدف ترسیم خطوط کلی دولت، گرفتند.

المسعودی تاکید کرد: ما به اطلاع الکاظمی رساندیم که ثبات به ویژه در استانهای مرکزی و جنوبی باید برقرار شود و شرایط امن و باثباتی ایجاد شود و اینکه باید روابط متوازنی با همه برقرار شود.

این در حالی است که رسانه ها قبلا به نشست اخیر گروههای سیاسی با الکاظمی پس از بازگشت وی از واشنگتن اشاره کرده بودند و اینکه نمایندگان سائرون، حکمت ملی، فتح و ائتلاف دولت قانون عراق در آن حضور داشته اند.

الکاظمی در این دیدار گزارشی مفصل درباره نتایج سفر خود به واشنگتن داد، اما نمایندگان ائتلاف فتح عراق مخالفت خود را با نتایج این سفر اعلام و تأکید کردند که نظر خود درباره توافقات با واشنگتن درباره نفت و انرژی را بعد از بررسی های لازم به وی خواهند گفت ضمن اینکه موضوع مشخص جدول زمانی سه ساله برای خروج نیروهای امریکایی را وقت کشی و به تعویق انداختن موضوع دانستند.

در این جلسه بحران مالی و اختلافات با اربیل و همچنین برگزاری انتخابات پیش از موعد و نیز تظاهرات در جنوب عراق و حمله معترضان به دفاتر احزاب در ناصریه و عملیات ترور فعالان مدنی و دستاوردهای دولت در صد روز نخست فعالیتش بررسی شد.

پیش از این محمد الغبان، رئیس فراکسیون الفتح عراق در سخنانی به توضیح مهم ترین پرونده های مورد بحث در نشست مصطفی الکاظمی با رهبران فراکسیون های سیاسی پرداخته و اعلام کرده بود: رهبران گروه های سیاسی در جلسه با الکاظمی درباره اتفاقات و اوضاع استان های جنوبی گفت وگو کردند. رهبران فراکسیون ها در این نشست بر اهمیت برقراری امنیت و ثبات و عدم اجازه به افراد خرابکار برای برهم زدن امنیت کشور تاکید کرده و افزودند از مهم ترین مسئولیت های دولت الکاظمی اعمال اقتدار دولت و حاکمیت قانون است که می بایست فضای سالم و امنی برای برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه ژوئن ایجاد کند. نخست وزیر در این نشست متعهد شد که همه اقدامات لازم را برای برقراری امنیت و ثبات و سرانجام دادن به آشوب و ناامنی و تعرض به اموال دولتی و خصوصی و صدور دستوراتی روشن خطاب به دستگاه های امنیتی برای اعمال قانون و بازداشت افراد قانون شکن را اتخاذ کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11346

به "جزئیات نشست اخیر گروه های سیاسی عراق با الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نشست اخیر گروه های سیاسی عراق با الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید