جزییات جدیدی از اختلاس 1000 میلیارد تومانی ، استرداد متهم به کشور

به گزارش راه ساری، جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا در پی اعلام دستگیری متهمی با جرم انتسابی معاونت در خیانت در امانت طی روز گذشته، جزئیات تکمیلی پرونده را تشریح کرد.

جزییات جدیدی از اختلاس 1000 میلیارد تومانی ، استرداد متهم به کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، روز گذشته سردار کاظم مجتبایی جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا، از استرداد متهمی به جرم معاونت در خیانت در امانت به کشور خبر داد و اظهار کرد: این فرد پانزدهمین متهمی است که از ابتدای سال تا به امروز به همت این پلیس و البته با هماهنگی دستگاه قضا به کشور مسترد شده و باید بگویم استرداد متهمان از ابتدای سال تا به امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 14 درصدی داشته است.

وی امروز در تکمیل جزئیات این پرونده اظهار کرد: این متهم به جرم معاونت در خیانت در امانت از یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس به کشور بازگردانده شد.

جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا ادامه داد: این متهم بیش از چهار سال تحت تعقیب پلیس بین الملل ناجا بوده و با درخواست اعلان قرمز از اینترپل جهانی، فرآیند تعقیب و تلاش برای دستگیری وی آغاز شد.

سردار مجتبایی با بیان اینکه متهم طی این چند سال به چهار الی پنج کشور اروپایی و آسیایی سفر کرده و در تلاش بوده به شکل های مختلف دستگیر نشود، ادامه داد: با توان، هوشمندی، اقدامات اطلاعاتی و هماهنگی های دیپلماسی پلیس بین الملل ناجا با سازمان اینترپل جهانی و پلیس اینترپل سایر کشورها، بالاخره تعقیب متهم به نتیجه رسید و نامبرده شب گذشته به کشور بازگردانده شد.

وی در بیان جزئیات بیشتر از این پرونده توضیح داد: مطابق آخرین ردیابیها، متهم در یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس مخفی شده بود؛ این فرد با جرم معاونت در خیانت در امانت بالغ بر 1000 میلیارد تومان، اختلاس انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا توضیح داد: متهم مورد نظر با دستور بازپرس پرونده و مقام قضائی در بازداشت به سر می برد.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10187

به "جزییات جدیدی از اختلاس 1000 میلیارد تومانی ، استرداد متهم به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات جدیدی از اختلاس 1000 میلیارد تومانی ، استرداد متهم به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید