جولان کرونا در هرمزگان، درخواست کادر درمان هرمزگان جهت اجرای قرنطینه کامل استانی

به گزارش راه ساری، بیش از 300 نفر از پزشکان و اعضای کادر درمان استان هرمزگان در نامه ای سرگشاده به استاندار این استان خواهان اجرای قرنطینه کامل استانی به مدت دو هفته به دلیل افزایش شیوع کرونا شدند.

جولان کرونا در هرمزگان، درخواست کادر درمان هرمزگان جهت اجرای قرنطینه کامل استانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بیش از 300 نفر از پزشکان و اعضای کادر درمان استان هرمزگان در نامه ای سرگشاده به استاندار این استان خواهان اجرای قرنطینه کامل استانی به مدت دو هفته به دلیل افزایش شیوع کرونا شدند.

جزئیات نامه بیش از 300 نفر از پزشکان و اعضای کادر درمان استان هرمزگان به فریدون همتی، استاندار این استان به توضیح ذیل است:

کادر درمان استان هرمزگان پیرو نامه قبل به جنابعالی با بغضی شکسته در گلو و خسته از جدال چند ماهه با عفریته بیماری کرونا، یک بار دیگر بنا بر وظیفه ملی خود به شما نامه می نویسیم شاید که موجب تغییری در سیاست های خانمان براندازی گردد که این روز ها موجب از دست رفتن جان و سلامتی هم وطنان ما در این خطه از کهن دیار پیر جوان بخت ایران شده است.

چند ماهی است که تمامی کادر درمان علی رغم محدودیت ها و امکانات ناکافی با تمامی توان فداکارانه در حال مبارزه با بیماری کرونا هستیم. خستگی و فرسودگی ناشی از این جدال نا برابر به کنار، از دست دادن جان هم میهنانمان هر لحظه داغی تازه را بر دل های ما فرو می نشاند.

کادر درمان تا کنون به عنوان خط اول مدافعان سلامت شاهد ابتلا خود و خانوادهایشان در راه مبارزه با این بیماری بوده، آنچنان که جان باختگان و بیماران بسیاری را در این دفاع مقدس از خانواده بهداشت و درمان استان شاهد بوده ایم.

اما آنچه بر تلخی کار می افزاید عدم مدیریت صحیح و علمی تصمیم گیرندگان کشوری است، آنچنان که علی رغم کوشش های مسوولان دانشگاهی استان با انفعال و بی توجهی مسوولان کشوری شاهد شروع موج دوم انتشار بیماری در استان و از بین رفتن جان بسیاری از هم میهنان بوده ایم.

آن موقع که رئیس دولت شرایط استان هرمزگان را سفید اعلام کردند مقدمه. ای بود بر روزگار سیاه کنونی و اصرار بر عدم انجام قرنطینه استانی از طرف ایشان راهگشای ادامه این فاجعه انسانی و ملی شده است.

اکنون ما کادر درمان استان با جدیت و اصرار خواهان اجرای قرنطینه کامل استانی به مدت 2 هفته، اجبار استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در سطح ادارات، مراکز خدماتی و مالی استان هستیم.

همچنین نظارت شدید و مستمر بر حسن اجرای این سیاست ها آنچنان که در صورت عدم اجرا متخلفان به وسیله کد ملی مورد پیگرد قرار بگیرند و هرگونه پوشش بیمه ای در صورت ابتلای ایشان به بیماری کووید لغو گردد.

لغو تمامی سفر ها و تور های توریستی به استان هرمزگان و تجهیز مراکز درمانی بخش دولتی و خصوصی استان به تجهیزات لازم در جهت ادامه ارایه خدمات درمانی و بهداشتی به هم استانی ها

همچنین اطلاع رسانی مستمر و شفاف در خصوص تعداد موارد مبتلا در استان به وسیله رسانه های گروهی از درخواست های دیگر کادر استان است.

آموزش همگانی در خصوص راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری در رسانه های جمعی، تعطیلی همه مغازه ها، مراکز تجاری، خدماتی و ادرای که در آن ها شاهد حضور خدمت دهندگان یا خدمت گیرندگان فاقد ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستیم حداقل به مدت یک هفته از دیگر درخواست ها محسوب می گردد.

برخورد قضایی و انتظامی قاطع با برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در مراسم و تجمعات از قبیل عقد، عروسی، ختم و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت های بالقوه در کنترل و نظارت بر حسن اجرای موارد فوق در استان از درخواست های دیگر کادر درمان است.

آنچه امروز در استان هرمزگان شاهد آن هستیم از دست رفتن جان و سلامت شهروندان مظلوم و بی گناهی است که قربانی ناآگاهی خویش و سو مدیریت تصمیم گیرندگان اجرایی هستند.

کادر درمان استان دیگر توان ادامه کار را ندارد و همچون مردم نفس های آخر را می کشد، لذا مجدانه خواهان اجرایی شدن موارد پیشنهادی فوق هستیم، پیش از آنکه شاهد فروپاشی سیستم درمان استان و افزایش فاجعه آمیز قربانیان باشیم.

ایرانیرو: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9995

به "جولان کرونا در هرمزگان، درخواست کادر درمان هرمزگان جهت اجرای قرنطینه کامل استانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان کرونا در هرمزگان، درخواست کادر درمان هرمزگان جهت اجرای قرنطینه کامل استانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید