حریرچی: به مازندران سفر نکنید ، احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاست

به گزارش راه ساری، قائم مقام وزیر بهداشت گفت: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی های خانوادگی، عروسی ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری یاری کنید.

حریرچی: به مازندران سفر نکنید ، احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی آمل و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مازندران و به ویژه شهرستان آمل از لحاظ میزان ابتلا به ویروس کرونا در شرایط مناسبی قرار ندارند و تقریبا جزء شهرستان های محدودی است که به ازای هر یک بیمار، دو نفر مبتلا می شوند.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با شیوع این ویروس در مازندران و آمل، تصمیم های مناسبی گرفته شده است، توضیح داد: در کنار تعطیلی بعضی دورهمی ها، مراسم عروسی و عزا، بازاریان این شهرستان به صورت داوطلبانه، از روز شنبه تا سه شنبه، محل کسب خود را تعطیل می نمایند هر چند باید این مهم افزایش پیدا کند.

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه مازندرانی ها باید به یاری یکدیگر برسند، اظهار داشت: به مردم توصیه می کنم مسافرت به مازندران به حداقل برسد چرا که احتمال ابتلا بسیار بالا است.

حریرچی تاکید نمود: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی های خانوادگی، عروسی ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری یاری کنید.

وی با بیان اینکه بیماری در بیمارستان های کشور و آمل نداریم که به دلیل نبود دستگاه اکسیژن ساز با مشکل رو به رو گردد، گفت: 10 تا 15 درصد بستری ها به اکسیژن احتیاج دارند و طراحی بیمارستان ها بر این مبنا است.

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تمام جهان در تامین احتیاج خود به اکسیژن با مشکل رو به رو شده اند، اظهار کرد: دو دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان آمل نصب شده و اگر احتیاجی دیگرهم باشد برطرف خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10652

به "حریرچی: به مازندران سفر نکنید ، احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: به مازندران سفر نکنید ، احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید