حملات به تاسیسات آرامکو روند کاهش قیمت نفت را متوقف کرده است

به گزارش راه ساری، با گذشت چند روز از حملات به تاسیسات نفتی آرامکو، بازار نفت شرایط رقابتی به خود گرفته است و شواهد از افزایش قیمت نفت در آینده نزدیک خبر دارد.

حملات به تاسیسات آرامکو روند کاهش قیمت نفت را متوقف کرده است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، با گذشت چند روز از حملات به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان و کاهش تولید نفت، آمریکا و متحدانش در تلاش برای تامین نیاز بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت هستند .

در اولین گام عربستان برای جبران کمبود تولید خود از عراق درخواست واردات 20 میلیون بشکه نفت را داد، امری که شاید در کوتاه مدت بتواند قیمت را ثابت نگه دارد، اما در دراز مدت اقدام چندان موثری نخواهد بود .

در ادامه آمریکا از فروش ذخائر نفتی خود به منظور تثبیت قیمت ها خبر داد امری که با توجه به سختی در استخراج نفت، نیازمند افزایش قیمت بیشتری در بازار های بین المللی است تا ورود ذخائر نفتی را توجیه اقتصادی کند.

اما واکنش خریداران نشان از افزایش رقابت برای خرید نفت را دارد، با کاهش تولید از سوی عربستان، هند به عنوان سومین مصرف کننده نفت در جهان برای تامین نیاز خود به دنبال افزایش واردات از کشور روسیه است، به همین دلیل وزیر سوخت هند و مدیرعامل روس نفت از تولیدکنندگان بزرگ نفت روسیه، ضمن مذاکره از پیسنهاد افزایش سرمایه گذاری شرکت های هندی در روسیه خبر داد.

تغییر رفتار سریع خریداران نفتی به منظور تهیه نفت از سایر تولید کنندگان، باعث بالا رفتن رقابت و به طبع آن افزایش قیمت نفت خواهد شد.

تحریم نفتی ایران و ونزوئلا افزایش قیمت نفت در بازار های بین المللی را تشدبد می کند

علی بختیار در مصاحبه با خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت بازار نفت اظهار کرد:بعد از اتفاقات ارامکو با کاهش تولید، عربستان برای حفظ بازار مجبور به واردات نفت شد و تلاش عربستان این بود که تا سرانجام ماه سپتامبر کمبود 5 درصدی را جبران کرد .

عضو کمیسیون انرژی مجلس شرح داد: با وجود تلاش های عربستان برای تامین کسری بازار شرایط بازار های بین المللی نفت، نشان از عدم سیر نزولی قیمت ها دارد و تحریم نفتی ایران و ونزوئلا نیز افزایش قیمت در بازار های بین المللی را تشدبد می کند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بازار ثبات شکننده ای دارد و به گفته بسیاری از فعالان حوزه نفت باید شاهد افزایش قیمت و جهش در بازار باشیم.

بختیار شرح داد: تنش های اخیر در بازار نفتی شرایطی را ایجاد کرده است که در صورت تامین و یا عدم تامین نفت از سوی عربستان شاهد افزایش قیمت نفت خواهیم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: هدف آمریکا دست یابی به بازا های جدید برای شرکت های شل و اویل است و درصورت افزایش قیمت نفت آمریکا از ذخائر نفتی خود نیز استفاده می کند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسائل در تولید نفت و بی تباتی های اخیر خاورمیانه رقابت را برای دریافت نفت افزایش خواهد داد، امری که می تواند قیمت نفت را نیز افزایش دهد.

منبع:میزان

،

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5472

به "حملات به تاسیسات آرامکو روند کاهش قیمت نفت را متوقف کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات به تاسیسات آرامکو روند کاهش قیمت نفت را متوقف کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید