حمله جدید رئیس جمهور ایالات متحده به هواوی؛ صدور فرمان ممنوعیت فعالیت برند فناوری چین در خاک آمریکا

به گزارش راه ساری، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده با امضای فرمانی جدید عرصه را برای فعالیت شرکت چینی هواوی در ایالات متحده تنگ تر کرد.

حمله جدید رئیس جمهور ایالات متحده به هواوی؛ صدور فرمان ممنوعیت فعالیت برند فناوری چین در خاک آمریکا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، دونالد ترامپ فرمانی را امضا نموده که صراحتا هر نوع فعالیت شرکت چینی هواوی در خاک آمریکا منع می نماید.

اما ترامپ به همین حرکت راضی نشد و به سرعت از وزیر بازرگانی خود درخواست اعمال محدودیت هایی جدی تر علیه این شرکت خارجی را اظهار داشت. وزیر بازرگانی ایالات متحده نیز ضمن تایید این خبر گفته که این تصمیم به عنوان مانعی از سوی آمریکا برای فعالیت شرکت هایی تلقی می گردد که به طور بالقوه تهدیدی برای امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده محسوب می شوند.

اما شاید برایتان سوال باشد این اقدام چرا صورت گرفته است، به این نکته دقت کنید که طی سال های اخیر، بسیاری از شرکت های آمریکایی با رقبای خارجی خود ادغام شده یا با آنان همکاری می نمایند و همین همکاری ها باعث نگرانی بسیاری شده که تصور می نمایند همکاری های مذکور زمینه را برای جاسوسی نیز فراهم نموده اند.

یکی از شرکت هایی که از مدت ها پیش در مظن اتهام ایالات متحده قرار داشت، شرکت هواوی بود. این شرکت ابتدا به علت همکاری با طرف های ایرانی در دوران تحریم و سپس به علت اتهام جاسوسی دولت چین از سوی ایالات متحده مورد غضب واقع شد و کار تا جایی پیش رفت که ایالات متحده، کشورهای متحد خود را نیز به ترک هواوی تشویق می کرد.

جالب است که شرکت هواوی در واکنش به این ماجرا بیانیه ای جالب منتشر نموده و نوشته است:

ما رهبری بی نظیر در توسعه5G محسوب می شویم و آماده ایم که با دولت ایالات متحده ارتباط برقرار کنیم و اقدامات موثری برای تامین امنیت محصولات خود انجام دهیم. محدود کردن هواوی از انجام کسب و کار در ایالات متحده آمریکا را امن تر و قوی نخواهد کرد؛ در عوض، این امر فقط به محدود کردن ایالات متحده به جایگزین های ارزان تر و گران تر محدود می گردد. ایالات متحده در حال عقب نشینی در استقرار 5G است و در نهایت به منافع شرکت های آمریکایی و مصرف نمایندگان آسیب می رساند. علاوه بر این، محدودیت های نامحدود به حقوق هواوی و سایر موارد جدی قانونی مربوط می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2489

به "حمله جدید رئیس جمهور ایالات متحده به هواوی؛ صدور فرمان ممنوعیت فعالیت برند فناوری چین در خاک آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله جدید رئیس جمهور ایالات متحده به هواوی؛ صدور فرمان ممنوعیت فعالیت برند فناوری چین در خاک آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید