حمله رئیس پیشین کمیته انضباطی به کفاشیان و تاج

به گزارش راه ساری، عبدالرحمان شاه حسینی در گفت وگو با برنامه رادیویی چهار چهار دو، درباره مقررات بین المللی فوتبال در ارکان قضایی گفت: 6، 7 سال پیش، تغییراتی در ارکان قضایی مقررات بین المللی فوتبال ایجاد شد. به این شکل که در تمام کشورهای عضو، انتخاب ارکان قضایی اعم از کمیته های انضباطی، استیناف و اخلاق توسط رئیس فدراسیون فوتبال، ممنوع اعلام شد؛ چرا که استقلال سیستم قضایی فوتبال زیر سوال می رود و اگر اینگونه باشد، افراد نمی توانند مستقل باشند.

حمله رئیس پیشین کمیته انضباطی به کفاشیان و تاج

وی با اشاره به شایعاتی درباره برگشت علی کفاشیان به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و تغییرات حکم گفت: از لحاظ حقوقی، پرونده هایی که تشکیل می شود و درخواست تجدید نظر برای آن داده می شود، دو حالت دارد؛ حالت اول این است که با ارائه مستندات ثابت می شود که هیچ تخلفی صورت نگرفته است و حکم تبرئه صادر می شود، اما این اتفاق در خصوص کفاشیان صورت نگرفت و تنبیه، تقلیل یافته است. کسر این تنبیه برای ما قابل پذیرش نیست؛ چون از لحاظ حقوقی هیچ توجیهی ندارد.

رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مدیران فوتبال در حال استفاده از امتیازات کلان فوتبالی هستند، شرح داد: جامعه فوتبال توقع شدیدترین برخورد با این افرادی را دارند که قرار است هدایتگر فوتبال باشند تا برای سایران درس عبرت شوند. اگر شرایط تخفیف هم فراهم باشد، باید معقول و منطبق با اصول باشد.

شاه حسینی با اشاره به شرایط کفاشیان و تاج بیان کرد: این دو نفر یا کناره گیری کرده اند، یا غیبت کرده اند . اگر استعفا کرده اند و این استعفا پذیرفته شده، بازگشت آنان تابع شرکت در انتخابات است. اگر هم غیبت کرده باشند، نباید هر زمان که مد نظر خود آنهاست، بازگردند و هیئت رئیسه باید به آن رسیدگی کنند. کفاشیان در زمان حضورش در فوتبال، آن را به خرابه تبدیل کرد و تاج آن را به ویرانه مبدل ساخت .

وی درباره اساسنامه ایجاد شده گفت: طوری اساسنامه را تنظیم کردند که تنها دو رئیس در آن به جهان آمد. این افراد باید از فوتبال بروند تا مالکان واقعی، جان تازه ای به آن برگردانند و آن را به سامان برسانند.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10447

به "حمله رئیس پیشین کمیته انضباطی به کفاشیان و تاج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله رئیس پیشین کمیته انضباطی به کفاشیان و تاج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید