حمله نیروهای ارتش شرق لیبی به انبار پهپادها در فرودگاه معیتیقه، صدور حکم جلب حفتر

به گزارش راه ساری، نیروی هوایی ارتش مستقر در شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی به انبارهای سلاح در فرودگاه معیتیقه که شبه نظامیان از آن برای انبار کردن تجهیزات پهپادهای ترکیه استفاده می کردند، حمله کرد.

حمله نیروهای ارتش شرق لیبی به انبار پهپادها در فرودگاه معیتیقه، صدور حکم جلب حفتر

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش تحت امر خلیفه حفتر در شرق لیبی در بیانیه ای گفت: حملات هوایی به نابودی موشک ها و مهماتی منجر شد که شبه نظامیان و گروه های مسلح آن را در بخشی از فرودگاه معیتیقه انبار کرده بودند. این شبه نظامیان از این انبارها برای نگهداری تجهیزات پهپادهای ترکیه استفاده می کردند.

در بیانیه ارتش ملی لیبی آمده است: ما به هر گروهی نسبت به انتها تهدید امنیت نیروهای مسلح و غیرنظامیان یا وارد کردن سلاح و مهمات از خارج یا انبار کردن آن با هدف استفاده از این سلاح ها علیه ارتش و غیرنظامیان هشدار می دهیم.

از چهارم آوریل درگیری هایی میان نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر و دولت توافق ملی به ریاست فایز السراج آغاز شده که تاکنون به کشته شدن صدها تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر منجر شده است.

از سوی دیگر فتحی سعد، دادستان کل نظامی وابسته به دولت وفاق ملی مجددا دستور بازداشت خلیفه حفتر را به اتهام ربودن و کشتن شهروندان داد.

دادستان کل دولت وفاق ملی لیبی 18 آوریل نیز دستور بازداشت حفتر و تعدادی از فرماندهانش را به دنبال بمباران فرودگاه معیتیقه داده بود.

لیبی از زمان برکناری نظام معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور شاهد بحران سیاسی و نظامی است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6098

به "حمله نیروهای ارتش شرق لیبی به انبار پهپادها در فرودگاه معیتیقه، صدور حکم جلب حفتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله نیروهای ارتش شرق لیبی به انبار پهپادها در فرودگاه معیتیقه، صدور حکم جلب حفتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید