خبرنگاران آزادی هر زندانی غیرعمد نیازمند 200 میلیون ریال است

به گزارش راه ساری، مشهد- خبرنگاران- رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: به طور متوسط برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در این استان که دیون سنگین مالی ندارند جمع آوری 200 میلیون ریال کمک از سوی خیرین زمینه آزادی یک نفر را فراهم می کند.

خبرنگاران آزادی هر زندانی غیرعمد نیازمند 200 میلیون ریال است

جواد غفاریان طوسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: البته این رقم تقریبی است و برای محکومان مختلف متفاوت است و علاوه بر کمک نیکوکاران معمولا بخشی از بدهیهای مالی محکومان یاد شده توسط شاکیان بخشیده شده و یا توسط ستاد دیه پرداخت می شود از طرفی بخش دیگری از بدهی نیز با تقسیط توسط محکوم پرداخت و در نهایت زمینه آزادی زندانی فراهم می شود.

وی به برنامه ویژه ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی در دهه کرامت اشاره کرد و ادامه داد: در این دهه با همکمک نیکوکاران تا به امروز زمینه آزادی قطعی 14 محکوم جرائم غیرعمد در استان فراهم شده است و البته در این چارچوب با انجام مذاکرات با شاکیان، آنان نیز از بخشی از طلب خود گذشت کرده اند و مبالغی نیز از سوی ستاد دیه برای پرداخت بدهی محکومان نیز پرداخت می شود.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: با تلاشهای قضایی صورت گرفته اعسار 15 زندانی نیز از سوی محاکم پذیرفته شده است که این موضوع نیز زمینه رهایی این تعداد محکوم را از زندانهای استان در پی خواهد داشت.

غفاریان با اشاره به شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: جشن های گلریزان امسال به شکلی متفاوت در بستر فضای مجازی برگزار شده است و در دهه کرامت و همزمان با ولادت با سعادت امام رضا (ع) نیز نیکوکاران می توانند با مراجعه به ستاد دیه و یا واحدهای مرتبط و یا درگاه اینترنتی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی به آدرس https://www.khorasanipro.ir/ برای مشارکت در آزادی زندانیان کمک کنند.

وی اضافه کرد: امکان پرداخت آنلاین وجوه برای آزادی زندانیان نیازمند از طریق درگاه اینترنتی ستاد به نشانی www.khorasanipro.ir هم فراهم است.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: شهروندان نیکوکار می توانند از طریق حساب سیبای بانک ملی به شماره 0105946948007، کارت بانک ملی به شماره 6037991899949329، کارت بانک صادرات به شماره 6037691990141988 و حساب سپهر بانک صادرات به شماره 0108011550001 کمک های خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت کنند.

ستاد دیه خراسان رضوی شمار زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند و واجد شرایط آزادی در استان را حدود 700 نفر اعلام کرده است.

بالی: سفر به جزیره ای شگفت انگیز در اندونزی

منبع: ایرنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10293

به "خبرنگاران آزادی هر زندانی غیرعمد نیازمند 200 میلیون ریال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزادی هر زندانی غیرعمد نیازمند 200 میلیون ریال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید